Facebook надавала доступ до даних користувачів 60 виробникам гаджетів — NYT

Facebook надавала доступ до даних користувачів 60 виробникам гаджетів — NYT

12:20,
6 Червня 2018
1810

Facebook надавала доступ до даних користувачів 60 виробникам гаджетів — NYT

12:20,
6 Червня 2018
1810
Facebook надавала доступ до даних користувачів 60 виробникам гаджетів — NYT
Facebook надавала доступ до даних користувачів 60 виробникам гаджетів — NYT
Автори:
Упродовж останніх десяти років соціальна мережа Facebook надавала доступ до даних користувачів 60 виробникам мобільних телефонів, зокрема Apple, Samsung, BlackBerry та Microsoft.
Про це йдеться в розслідуванні американської газети The New York Times.
 
Видання стверджує, що Facebook уклала угоди з обміну даними зі щонайменше 60 виробниками пристроїв. NYT розслідувала, що деякі компанії в низці випадків отримують доступ не лише до інформації самого користувача соцмережі, а й до даних його друзів без їхньої згоди. 
 
Передача даних проводилася через інструменти API. Виробники гаджетів могли отримати інформацію зокрема про політичні та релігійні погляди юзерів, їх сімейний статус, а також події, які вони планують відвідати. Соцмережа ж збільшувала охоплення за рахунок інтеграції в функції гаджета. Зокрема мова йде про кнопку «подобається» та доступ до адресної книги користувача.

Водночас представники Facebook стверджують, що ці угоди відповідають вимогам Федеральної комісії з торгівлі США. У компанії також наголошують, що у контрактах з виробниками пристроїв прописане суворе обмеження використання даних, зокрема тих, які зберігаються на серверах партнерів. Facebook  також заявила, що час дії угод не було зафіксовано випадків зловживання отриманими даними.

Представник компанії Apple пояснив, що вона користувалася даними Facebook, тільки щоб дати можливість юзеру постити фото, не відкриваючи соціальну мережу. З минулого вересня айфони не отримують подібних відомостей.

Samsung і Amazon, яка виробляє планшети, відмовилися прокоментувати ситуацію.

У компанії BlackBerry пояснили, що використовували дані, щоб користувачі могли отримати доступ до своїх профілів і повідомлень. Компанія наголосила, що завжди виступала за захист, а не монетизацію даних юзерів.

У Microsoft розповіли, що дані користувачів  Facebook зберігалися на гаджетах і не передавалися на сервер.

Facebook визнала, що деякі партнери зберігали дані користувачів соцмережі, включно з даними їхніх друзів, на власних серверах. Проте представник компанії наголосив, що їх зберігання регулюється суворими угодами між компаніями.

NYT звертає увагу на те, що більша частина угод, відповідно до яких виробники смартфонів отримують доступ до даних користувачів Facebook, досі діє, хоча в квітні компанія почала від них  відмовлятися.

Цей процес почався після того, як у березні британські та американські ЗМІ опублікували розслідування, згідно з якими британська компанія з політичного консалтингу Cambridge Analityca незаконно отримала дані мільйонів профілів користувачів Facebook. Спочатку йшлося про дані 50 мільйонів юзерів, проте пізніше Facebook повідомила, що насправді їх було до 87 мільйонів. Ці дані могли використовуватися в політичних цілях. Із Cambridge Analityca співпрацював зокрема й штаб кандидата в президенти США Дональда Трампа.

Після викриття витоку кілька країн розпочали розслідування, чи постраждали дані їхніх громадян, а влада СШАВеликої БританіїНімеччини та інших держав закликали керівника Facebook Марка Цукерберга надати пояснення. Італійська прокуратура почала розслідування, чи зачепив витік даних Facebook до Cambridge Analityca італійських громадян та чи були спроби здійснити вплив на вибори в країні. 

10 та 11 квітня засновник та гендиректор Facebook Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg) дав свідчення в Конгресі США щодо політики соцмережі, яка опинилася в центрі скандалу щодо Cambridge Analytica. 23 травня Марка Цукерберг виступив в Європарламенті. Під час цього візиту до Європи він також поспілкувався з президентом Франції Еммануелем Макроном (Emmanuel Macron), проте відмовився відповісти на запитання депутатів парламенту Великої Британії. 

Задля протидії загрозам таких витоків Facebook анонсувала низку змін в правилах соцмережі, наприклад спрощене керування особистими даними та можливість очистити історію переглядів. Крім того, компанія пообціяла платити до 40 тисяч доларів за виявлення випадків зловживання даними й призупинила роботу близько 200 додатків, які мали доступ до великих масивів даних.

Минулого тижня головна операційна директорка компанії Facebook Шеріл Сандберг (Sheryl Sandberg) заявила, що Facebook досі не знає, які саме дані має Cambridge Analytica.

 

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
pixabay.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду