Сандберг заявила, що Facebook досі не знає, які саме дані має Cambridge Analytica

Сандберг заявила, що Facebook досі не знає, які саме дані має Cambridge Analytica

13:58,
31 Травня 2018
2217

Сандберг заявила, що Facebook досі не знає, які саме дані має Cambridge Analytica

13:58,
31 Травня 2018
2217
Сандберг заявила, що Facebook досі не знає, які саме дані має Cambridge Analytica
Сандберг заявила, що Facebook досі не знає, які саме дані має Cambridge Analytica
Автори:
Головна операційна директорка компанії Facebook Шеріл Сандберг (Sheryl Sandberg) заявила, що в 2016 році вони не помітили зловживань із даними мільйонів користувачів, бо зосередилися на протидії спаму й фішинговим атакам.

Про це вона сказала на конференції Code 30 травня, повідомляє Tech Crunch.

Нагадаємо, у березні британські та американські ЗМІ опублікували розслідування, згідно з якими британська компанія з політичного консалтингу Cambridge Analityca незаконно отримала дані мільйонів профілів користувачів Facebook. Спочатку йшлося про дані 50 мільйонів юзерів, проте пізніше Facebook повідомила, що насправді їх було до 87 мільйонів. Ці дані могли використовуватися в політичних цілях. Із Cambridge Analityca співпрацював зокрема й штаб кандидата в президенти США Дональда Трампа.

«Якщо ви повернетесь в 2016 рік і подумаєте, що тоді непокоїло людей щодо націй, держав та безпеки виборів, то це в основному спам та фішингові атаки», – зазначила пані Сандберг, нагадавши про ураження електроних пошт Sony. Головна операційна директорка наголосила, що Facebook  тоді зуміла уникнути проблем, які постали перед іншими компаніями.

Шеріл Сандберг також наголосила, що працюючи над попередженням цих загроз, Facebook не помітила, як виникла інша, ще більша. Проте за її словами, зараз компанія вже вповні її усвідомила й зможе краще їй протидіяти під час майбутніх виборів.

Зі сцени пані Сандберг також заявила, що Facebook не тільки запізно виявила неавторизований доступ Cambridge Analytica до даних її користувачів, а й досі точно не знає, які саме дані потрапили в розпорядження британської компанії з політичного консалтингу. 

Головна операційна директорка повідомила, що Facebook проводив власне розслідування щодо цього, коли уряд Британії заявив, що розпочинає своє. Через це компанія призупинити свій внутрішній аудит.

«У них не було ніяких даних, які ми не могли б ідентифікувати як наші. На сьогоднішній день ми досі не знаємо, які дані мала Cambridge Analytica», – зазначила Шеріл Сандберг.

Нагадаємо, Cambridge Analytica придбала дані юзерів Facebook у компанії, яку заснував вчений Кембриджського та Санкт-Петербурзького університетів Олександр Коган. Він створив додаток This Is Your Digital Life. Зібрана інформація могла використовуватися для показу користувачам персоналізованої політичної реклами, зокрема й під час виборів президента США у 2016 році. 

Після викриття витоку кілька країн розпочали розслідування, чи постраждали дані їхніх громадян, а влада СШАВеликої БританіїНімеччини та інших держав закликали керівника Facebook Марка Цукерберга надати пояснення. Італійська прокуратура почала розслідування, чи зачепив витік даних Facebook до Cambridge Analityca італійських громадян та чи були спроби здійснити вплив на вибори в країні. 

10 та 11 квітня засновник та гендиректор Facebook Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg) дав свідчення в Конгресі США щодо політики соцмережі, яка опинилася в центрі скандалу щодо Cambridge Analytica.

23 травня Марка Цукерберг виступив в Європарламенті. Під час цього візиту до Європи він також поспілкувався з президентом Франції Еммануелем Макроном (Emmanuel Macron), проте відмовився відповісти на запитання депутатів парламенту Великої Британії. 

Задля протидії загрозам таких витоків Facebook анонсувала низку змін в правилах соцмережі, наприклад спрощене керування особистими даними та можливість очистити історію переглядів й пообіцяла «повернутися до свого коріння» та зосередитися на інтересах своїх користувачів. Також  Facebook пообціяла платити до 40 тисяч доларів за виявлення випадків зловживання даними.Facebook призупинила роботу близько 200 додатків, які мали доступ до великих масивів даних.

Також Facebook призупинила роботу близько 200 додатків, які мали доступ до великих масивів даних.

Дані нещодавнього інтернет-опитування показали, що більшість юзерів Facebook з США продовжуть користуватися платформою в такому ж режимі, як і до викриття діяльності Cambridge Analytica.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Business Insider
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду