Twitter інформуватиме користувачів, чи бачили вони контент «тролів» з РФ

Twitter інформуватиме користувачів, чи бачили вони контент «тролів» з РФ

17:40,
18 Січня 2018
2601

Twitter інформуватиме користувачів, чи бачили вони контент «тролів» з РФ

17:40,
18 Січня 2018
2601
Twitter інформуватиме користувачів, чи бачили вони контент «тролів» з РФ
Twitter інформуватиме користувачів, чи бачили вони контент «тролів» з РФ
Автори:
Компанія Twitter повідомлятиме користувачів, чи бачили вони контент, створений співробітниками прокремлівського «Агентства інтернет-досліджень», більш відомого як «фабрика тролів».

Про це повідомляє Reuters.

Йдеться про пости, які публікувалися «Агентством інтернет-досліджень» під час президентських виборів у США 2016 року.

Директор Twitter по суспільній політиці Карлос Мон’є (Carlos Monje) повідомив Комітет з торгівлі, науки та транспорту Сенату США, що соціальна мережа «працює, щоб ідентифікувати і особисто проінформувати» користувачів, які побачили під час президентської компанії 2016 року твіти акаунтів з «фабрики тролів».

Сенатор Марк Ворнер (Mark Warner), який розслідує втручання Росії у вибори 2016 року, привітав заяву Twitter.  «Після кількох місяців переконування Twitter, що вони мають вчинити правильно, я натхненний тим, що компанія незабаром повідомить користувачів, які бачили контент кремлівських тролів», — написав пан Ворнер у Twitter.

Як писав MediaSapiens, у грудні інша соціальна мережа Facebook створила портал, на якому користувачі могли дізнатись, чи контактували вони з обліковими записами, створеними «Агентством інтернет-досліджень».

Натомість компанія Alphabet, якій належать усі платформи Google, повідомила, що через її сервіси буде важно поширити такі повідомлення. 

Нагадаємо, у липні 2017 року американські конгресмени попросили Facebook дати свідчення у рамках розслідування про втручання Росії у вибори в США в 2016 році.

У вересні компанія заявила про виявлення низки платних політичних рекламних оголошень, які публікувалися з червня 2015 року по травень 2017 року, й могли вплинути на перебіг виборів 2016 року в США. Загалом було опубліковано близько 3000 постів, а вартість платного просування цієї кампанії в Facebook склала 100 тисяч доларів. При цьому усі пости робилися через 470 несправжніх сторінок і акаунтів з одного центру на території Росії. Цю рекламу побачило близько 10 млн людей.

Конгрес США запросив компанії Twitter та Alphabet (Google) дати свідчення з приводу прокремлівського контенту на їхніх платформах.

Згодом соцмережа Twitter закрила 220 російських акаунтів через зв'язок з виборами в США. Російську рекламу також знайшли в Instagram та Google. 31 жовтня з'ясувалося, що її могли побачити значно більше користувачів, ніж про це відзвітували компанії.

Пізніше Twitter, Facebook та Google заявили в Конгресі США, що не зможуть запобігти повторному втручанню у вибори: у них немає для цього інструментів.

Президент США Дональд Трамп вважає заяву Facebook про ймовірне втручання Росії в вибори через рекламу в соцмережі містифікацією. Росія також усе заперечує.

Натомість представники Комітету з розвідки Сенату США схвалили висновки американської розвідки щодо того, що Росія здійснювала вплив на вибори президента Америки в 2016 році.

Соціальні мережі наразі також розслідують можливість подібного інтернет-втручання Росії на перебіг референдуму про вихід Великої Британії з ЄС —Brexit.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Mother Jones illustration
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду