Facebook запустила технологію «Індикатор довіри» для визначення надійних ЗМІ
Facebook запустила технологію «Індикатор довіри» для визначення надійних ЗМІ
Про це компанія повідомила в своєму блозі.
Відтепер поруч із постами видань з'явиться значок «i», натиснувши на який користувач зможе дізнатися, хто є власником конкретного ЗМІ й яку він має редакційну політику щодо перевірки інформації, етичних норм норми.
«Ми вважаємо, що доступ людей до цієї важливої контекстуальної інформації допоможе їм визначити, чи походить та чи інша стаття від надійного медіа, і чи є сам матеріл достовірним. Цей крок є частиною наших серйозних зусиль у боротьбі з фековими новинами та дезінформацією в Facebook, разом із наданням користувачам ширшого контексту, аби вони ухвалювали аргументовані рішення, та розвитку новинної грамотності, медіаосвіти й роботи над зміцненням показників надійності джерел новин на нашій платформі», - заявили в Facebook.
Запровадивши цю функцію, компанія долучилася до міжнародного проекту Trust Project. Це консорціум новинних та цифрових компаній, які співпрацюють задля того, щоб будувати медіа, що поширюють точну та правдиву інформацію, яка заслуговує на довіру аудиторії.
Проект було створено в 2014 році. Наразі до нього залучено 75 ЗМІ, зокрема Trinity Mirror, Hearst, The Economist, ВВС, dpa, La Stampa, The Globe and Mail, The New York Times. Вони разом з представниками громадськості та рядовими користувачами розробили вісім основних індикаторів, які повинні свідчити про дотримання етичних принципів конкретним ЗМІ при публікації інформаційних матеріалів. Це зокрема інформація про фінансування видання, його стандарти та цілі, політика щодо виправлення помилок тощо.
Поки Facebook тестує «Індикатор довіри», співпрацюючи з певною кількістю ЗМІ, але планує розширити його застосування в найближчі місяці.
Медіа можуть додати посилання на сторінки з додаткою інформацією про себе через інструмент Brand Asset Library унизу їх сторінки «Інструменти».
Раніше представники Facebook заявили, що сторінки, за якими помітили неодноразове поширення фейкових новин, більше не будуть рекламуватися в соціальній мережі.
Нагадаємо, у березні стало відомо, що Facebook почав запроваджувати інструмент перевірки фактів сторонніми організаціями в боротьбі проти фейкових новин.
Як писав MediaSapiens, серед інструментів, які запускає Facebook для боротьби з фейками, є також функція, за допомогою якої користувачі можуть сповістити соцмережу про фейк. Схожий інструмент соцмережа використовує щодо контенту, який містить мову ворожнечі, сцени насильства або сексуального характеру, тощо.