Розвідка США оприлюднила приклади російської реклами в Facebook

Розвідка США оприлюднила приклади російської реклами в Facebook

15:32,
2 Листопада 2017
6053

Розвідка США оприлюднила приклади російської реклами в Facebook

15:32,
2 Листопада 2017
6053
Розвідка США оприлюднила приклади російської реклами в Facebook
Розвідка США оприлюднила приклади російської реклами в Facebook
Автори:
1 листопада Комітет з розвідки Палати представників Конгресу США опублікував приклади близько 20 рекламних оголошень з соціальної мережі Facebook, придбаних з фейкових російських акаунтів.

Про це пише CNN.

Нагадаємо, у вересні Facebook заявила про виявлення низки платних політичних рекламних оголошень, які публікувалися з червня 2015 року по травень 2017 року, й могли вплинути на перебіг виборів 2016 року в США. Загалом було опубліковано близько 3000 постів, а вартість платного просування цієї кампанії в Facebook склала 100 тисяч доларів. При цьому усі пости робилися через 470 несправжніх сторінок і акаунтів з одного центру на території Росії. Цю рекламу побачило близько 10 млн людей.

Оприлюднені оголошення стосувалися контраверсійних для американського суспільства питань: расових, релігійних, а також щодо іммігрантів та кандидатів на пост президента країни Дональда Трампа, Гілларі Клінтон та Берні Сандерса.

Комітет назвав оприлюднені приклади реклами «репрезентативною вибіркою». Представник комітету Адам Шіфф заявив на слуханнях, що вони сподіваються колись опублікувати всі підозрілі оголошення, куплені з Росії у цей період.

Комітет з розвідки також оприлюднив перелік Twitter-акаунтів, повязаних з російської компанією «Агентство інтернет-досліджень», яку називають також «фабрикою тролів». Організація розмістила тисячі інших прикладів контенту в Facebook, Instagam та інших соцмережах, покази яких не оплачувалися.

Сторінка «Дональд Трамп Америка», яка керувалася з Росії, закликала до «дискваліфікації і вилучення Гілларі Клінтон з президентських виборів». Вона рекламувала оголошення з посиланням на петицію на сайті Білого дому, у якій стверджувалось, що «династична наступність сім'ї Клінтон в американській політиці порушує основні демократичні принципи, встановлені нашими батьками-засновниками».

Оголошення демонструвалося людям, які проявляли інтерес до Дональда Трампа чи його сина Дональда Трампа-молодшого на Facebook. Ця реклама демонструвалася протягом трьох днів у серпні 2016 року й була показана 35 тисяч разів. За лінком перейшли 6 тисяч разів. Оголошення коштувало російській компанії близько 240 доларів США й було оплачене в рублях.

«Агентство інтернет-досліджень» також адмініструвало кілька сторінок, які видавали себе за платформи на підтримку руху «Чорні життя важливі» (Black Lives Matter), який виступає проти насилля щодо чорношкірого населення.

У одному з оголошень, поширених з акаунту «Чорні важливі», були опубліковані фотографії афроамериканців, розстріляних поліцією, і містилося повідомлення: «Приєднуйтесь до нас, тому що нас це турбує».

Згідно з даними, опублікованими Комітетом розвідки США, Росія витратила понад 2,5 тисячі доларів США у 2015 та 2016 роках, рекламуючи це оголошення. Воно демонструвалося мешканцям різних куточків США й зокрема міста Фергюсон штату Міссурі, де помер Майкл Браун – один із людей на фото.

Крім того, «Агентство інтернет-досліджень» рекламувало подію «Підтримай Гілларі. Збережи американських мусульман!», яка відбулася 9 липня 2016 року в Вашингтоні.

А наступного дня після виборів російська сторінка «Чорні важливі» почала просувати подію «Tрамп не мій президент» у Нью-Йорку.

19 жовтня 2016 року на сторінці «Армія Ісуса», яка також адмініструвалася російськими тролями, опублікували пост із мемом про протистояння Сатани з Ісусом Христом.

На зображенні Сатана промовляє: «Якщо я переможу, переможе Клінтон», а Христос відповідає: «Ні, якщо я можу зарадити цьому». Напис під картинкою перекладається так: «Натисни “вподобати”, якщо хочеш допомогти Христу перемогти». У супроводному тексті йдеться про те, що «злочини  та брехня» Гілларі Клінтон свідчать про те, що вона Сатана, а Дональд Трамп «хоча й не є святим, є принаймні чесною людиною, яка турбується про цю країну». Публікація завершується словами: «Я віддаю свій голос за нього!».  

Оголошення було орієнтоване на мешканців США, які цікавляться християнством та консерватизмом. За даними комітету, на цю рекламу було витрачено 1 долар, який згенерував 71 показ і 14 реакцій від користувачів.

Нагадаємо, у липні американські конгресмени попросили Facebook дати свідчення у рамках розслідування про втручання Росії у вибори в США в 2016 році.

21 вересня генеральний директор Facebook Марк Цукерберг повідомив, що компанія надасть усю знайдену інформацію владі США та продовжуватиме розслідувати цю справу. Він також заявив, що Facebook візьме на роботу фахівців для запобігання подібним загрозам й розширить партнерство з виборчими комісіями по всьому світу. 

А колишні модератори Facebook розповіли, що їх зовсім не готували до виявлення чи боротьби з російською пропагандою в соцмережі. Система премодерації платних оголошень не була пристосована до пошуку в них пропагандистського контенту.

Також до Конгресу США для надання свідчень в рамках розслідування про втручання Росії в американські вибори запросили керівників компаній Alphabet (Google) та Twitter.

Нещодавно стало відомо, що соцмережа Twitter закрила 220 російських акаунтів через зв'язок з виборами в США. Російську рекламу також знайшли в Instagram та Google. 31 жовтня з'ясувалося, що її могли побачити значно більше користувачів, ніж про це відзвітували компанії.

Днями Twitter, Facebook та Google заявили в Конгресі США, що не зможуть запобігти повторному втручанню у вибори: у них немає для цього інструментів.

Російське видання РБК стверджує, що контентом щодо виборів у США займалося до 90 «російських тролів». Вони генерувала близько 1 тисячі публікацій на тиждень. Працівники отримували зарплату в розмірі 55 – 120 тис. рублів (25-55 тисяч гривень). Загальний бюджет на просування в соцмережах становив близько 120 тис. доларів за два роки. Левова частка грошей пішла на покупку реклами в Facebook.

Президент США Дональд Трамп вважає заяву Facebook про ймовірне втручання Росії в вибори через рекламу в соцмережі містифікацією.

Усі зображення  Комітет з розвідки Палати представників Конгресу США (House Intelligence Committee).

House Intelligence Committee
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду