Українська соцмережа Ukrainians: Наша мета — залучити п’ять мільйонів користувачів до кінця року

Українська соцмережа Ukrainians: Наша мета — залучити п’ять мільйонів користувачів до кінця року

09:59,
3 Липня 2017
8601

Українська соцмережа Ukrainians: Наша мета — залучити п’ять мільйонів користувачів до кінця року

09:59,
3 Липня 2017
8601
Українська соцмережа Ukrainians: Наша мета — залучити п’ять мільйонів користувачів до кінця року
Українська соцмережа Ukrainians: Наша мета — залучити п’ять мільйонів користувачів до кінця року
Третього червня в тестовому режимі почала працювати соціальна мережа Ukrainians. MediaSapiens поспілкувався зі співзасновницею проекту Олександрою Струмчинською про те, що команда проекту встигла зробити за останній місяць та як Ukrainians планує пробити собі дорогу серед конкурентів.

Ідею створити українську соціальну мережу на заміну заблокованим указом Президента «ВКонтакте» та «Одноклассников» добре сприйняли користувачі. За три дні більше 50 000 людей висловилися за розробку соцмережі. Для цього була створена окрема сторінка для збору підписів. Інформацію про неї організатори поширювали в соцмережах та за допомогою ЗМІ. Проект підтримав і канадський акселератор Startup Soft й нині над ним працює команда з 30 осіб. Протягом п'яти днів після відкриття реєстрації в тестовому режимі мережа зібрала більше 100 тисяч користувачів. За місяць кількість зареєстрованих у Ukrainians зросла до понад 210 тисяч. 30 червня в соцмережі запрацювала функція «Новини» та розширений пошук друзів. Ті, хто зареєструвався в Ukrainians через соціальні мережі Facebook та «ВКонтакте», тепер зможуть за рекомендаціями додати тих людей, із якими вони взаємодіяли в цих мережах. Повністю запуститися проект має наприкінці вересня.

Як розповіла MediaSapiens Олександра Струмчинська, в планах команди до кінця року залучити 5 мільйонів зареєстрованих користувачів та випустити мобільні додатки для Android та iOS. За її словами, проект отримує позитивні відгуки та підтримку не лише від тих користувачів, які перебувають на території України, але й значною мірою від діаспори. За віковими категоріями критичного поділу серед користувачів немає. «Приємно, що наша соціальна мережа є цікавою всім колам», — зазначила співрозмовниця.

«У принципі, ми хочемо закрити діру, яка виникла після блокування російських соціальних мереж. Ми відкриті для всіх і хочемо, щоби серед нашої аудиторії були не тільки користувачі “ВКонтакте” чи “Одноклассники”, а й ті, хто користуються Facebook, іншими соцмережами, які нині існують», — розповіла Олександра.

Перед новоствореною мережею стоятиме низка непростих завдань: з одного боку, в Україні в різний час уже запускалися більше десятка різноманітних сайтів, які намагалися стати альтернативою російських соцмереж. Та жоден із них не став по-справжньому знаменитим чи популярним серед українців. Наприклад, на хвилі Революції гідності в 2014 році стартував проект WeUa. Однак його популярність швидко згасла. З іншого боку, Ukrainians доведеться конкурувати з такими гігантами як Facebok чи Twitter, які вже давно на ринку і встигли захопити свою частку аудиторії.

Чим Ukrainians буду відрізнятися від інших соцмереж

Щоб утримати увагу й інтерес тих користувачів, які вже зареєструвалися на Ukrainians, команда планує привабити їх музичними сервісами. «Ми плануємо бути унікальними. Давати користувачам те, чого не дають їм інші соцмережі. Стосовно Facebook: це буде контент, який був у “ВКонтакте”, але якого немає у Facebook. Це музика. Ми не будемо використовувати піратський контент, натомість домовляємося про інтеграцію сервісів, за допомогою яких користувачі будуть мати можливість слухати, поширювати, завантажувати улюблену музику», — пояснює співзасновниця. Окрім того, користувачів заохочуватимуть ділитися на платформі унікальним контентом, який до цього не публікувався на інших ресурсах, та обіцяють дати можливість їм заробляти на цьому гроші.

«На кожному етапі ми говоримо — особисто я кажу, — що технічно, з погляду побудови концепції соцмережі, ми зробимо хороший продукт, — додає Олександра. — Але наскільки це буде успішний продукт, цікавий іншим користувачам, залежить виключно від тих самих користувачів, які є частинкою цього успіху, цього проекту, які мають заохочувати інших використовувати цю соціальну мережу. Це вже цілком логічне пояснення — якщо продукт робимо разом, то й успіх його залежить не лише від розробників». Команда ставить перед собою доволі амбітну ціль — до кінця року залучити 5 мільйонів зареєстрованих користувачів. Нагадаємо, нині їх близько 210 тисяч.

Творці Ukrainians аналізували попередні спроби запустити популярну українську соцмережу. WeUa, Connect, «Ц.укр», «Українці» — загалом близько п’ятнадцяти проектів. Як вважає Олександра, багато із них не були готові до напливу користувачів і мали постійні технічні проблеми, що відштовхувало людей.

Про неприйнятний контент

Поки що в команді Ukrainians працює 30 осіб і збільшуватися вона буде вже після повноцінного запуску платформи, запланованого на кінець вересня. Модераторів у мережі наразі немає, їхню функцію виконують користувачі у службі підтримки, які за запитами реагують на певні ситуації та проблеми. У майбутньому модераторів мережа планує найняти, щоб не допускати поширення неприйнятного контенту.

Наприклад, для IT-гігантів Facebook, Twitter та YouTube це актуальна проблема. Вони навіть об’єдналися у боротьбі з екстремістським контентом. Окрім того, нещодавно уряд Німеччини схвалив закон, який накладає на соцмережі разючі штрафи, якщо протягом 24 годин платформи не видалятимуть «очевидно нелегальний» контент, що містить мову ворожнечі, наклепи або пропагує насильство. В Україні подібного законодавства немає, а втім нещодавно YouTube втратила значну частку своїх рекламодавців через появу рекламних роликів в екстремістських відео. Рекламодавці «проголосували гаманцем» проти того контенту, який вони вважають неприпустимим.

Як формуватиметься стрічка новин

Окремо Олександра Струмчинська пояснила MediaSapiens,за яким принципом буде формуватися стрічка новин у Ukrainians. «Наприклад, у вас на сервісі є друзі, але їх є певний ліміт, і є ліміт їхніх новин, — розповіла вона. — Після того, як у стрічці будуть закінчуватися новини від ваших друзів, будуть рекомендуватися пости інших популярних користувачів, залежно від регіону, локації, рекомендацій. Для кожного користувача це будуть різні публікації. Надалі будемо реагувати на запити користувачів і зі збільшенням обсягу контенту буде змінюватися формування стрічки».

Нова соцмережа також планує бути відкритою та дружньою до українського малого та середнього бізнесу. «Ми будемо максимально генерувати функціонал під підприємців, — зазначила Олександра. — Ми робимо український продукт і хочемо дати унікальну можливість, перевагу, саме українському малому та середньому бізнесу. Дати їм канал для поширення контенту серед користувачів, яких об’єднує, в принципі, та ж ідея — підтримка власного продукту».

Нещодавно команда запустила акцію #ukrainianschallenge на підтримку реєстрації в новоствореній соцмережі. Серед людей, яких Ukrainians закликали зареєструватися на їхній платформі — й Президент України Петро Порошенко, але він поки не відреагував на заклик.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Фото: pixabay.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду