Facebook запроваджує нові попередження про фейкові новини

Facebook запроваджує нові попередження про фейкові новини

10:58,
22 Березня 2017
5334

Facebook запроваджує нові попередження про фейкові новини

10:58,
22 Березня 2017
5334
Facebook запроваджує нові попередження про фейкові новини
Facebook запроваджує нові попередження про фейкові новини
Автори:
Facebook почав запроваджувати інструмент перевірки фактів сторонніми організаціями в боротьбі проти фейкових новин.

В грудні компанія оголосила про співпрацю із незалежними організаціями, що спеціалізуються на фактчекінгу - ABC News, AP, FactCheck.org, PolitiFact та Snopes. Біля новин на Facebook, які містять неперевірену або неправдиву інформацію, тепер з’являтиметься позначка «спірний контент» з посиланням на організації, які здійснювали верифікацію новини, пише The Guardian. Якщо користувач клацне на нотифікацію, з’явиться спливаюче вікно із більш детальною інформацією про новину.

Інститут медіадосліджень Poynter звертає увагу на те, що значна частка користувачів поширюють фейки через соцмережі, не усвідомлюючи цього. Якщо користувач Facebook захоче поділитися на своїй сторінці новиною, яка була позначена фактчекарми як фейк, на екрані з’явиться попередження. Якщо користувач проігнорує попередження і вирішить все одно опублікувати новину, вона з’явиться у стрічці з позначкою «спірний контент».

Поки що нові інструменти доступні не для усіх країн – за даними The Guardian функціонал працює поки лише у США.

Як писав MediaSapiens, серед інструментів, які запускає Facebook для боротьби з фейками, є також функція, за допомогою якої користувачі можуть сповістити соцмережу про фейк. Схожий інструмент соцмережа використовує щодо контенту, який містить мову ворожнечі, сцени насильства або сексуального характеру, тощо. Попереднє тестування функціоналу компанія проводила ще на початку грудня 2016 року. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Gizmodo UK
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду