Facebook виявляє потенційних самовбивць

Facebook виявляє потенційних самовбивць

14:12,
3 Березня 2017
2529

Facebook виявляє потенційних самовбивць

14:12,
3 Березня 2017
2529
Facebook виявляє потенційних самовбивць
Facebook виявляє потенційних самовбивць
Автори:
Facebook почав користуватися можливостями штучного інтелекту для виявлення користувачів, які, можливо, планують накласти на себе руки.

Програмісти цієї соціальної мережі розробили алгоритми, що знаходять в дописах користувачів та коментарях їхніх друзів сигнали про небезпеку, пише BBC

Знахідки відправляють на перевірку, яку виконує вже не комп'ютер, а «живі» представники компанії. Якщо вони теж бачать ризик того, що людина може завдати собі шкоди, їй відправляють повідомлення, в якому вказують, як отримати допомогу.

За словами керівника лінії підтримки для тих, хто думає про самогубство, таке нововведення «не просто корисне, а вкрай необхідне».

Наразі нові алгоритми випробовуються лише у США.

Це перший приклад застосування штучного інтелекту у Facebook, відколи минулого місяця засновник цієї мережі Марк Цукерберг оголосив, що сподівається виявляти за допомогою таких алгоритмів дописи терористів та інші тривожні повідомлення.

Facebook також оголосив про нові способи боротьби з суїцидальною поведінкою у модулі відеотрансляцій Facebook Live і домовився з кількома американськими психологічними службами про те, що вони допомагатимуть людям з груп ризику через чати в Facebook Messenger.

Facebook уже багато років дає поради потенційним самовбивцям, але досі покладався на звіти інших користувачів - лише вони могли привернути увагу модераторів до тривожних дописів, натиснувши кнопку «повідомити».

Нині ж запущено в роботу спеціальні розпізнавальні алгоритми, які самі знаходять проблемних користувачів. Навички розпізнавання виробляються на основі аналізу великої кількості дописів, раніше відмічених як «тривожні».

Сигналом небезпеки вважається, наприклад, частий вжиток таких слів, як «сум» і «біль».

Інший сигнал - коментарі від друзів приблизно такого змісту: «З тобою все гаразд?»; «Напиши мені, бо я хвилююсь» тощо.

Знайшовши такий контент, комп'ютер відправляє його на розгляд працівникам відділу правил поведінки у спільноті.

«Ми розуміємо, що в таких ситуаціях слід діяти дуже швидко», - сказала кореспондентові ВВС Ванесса Келлісон-Берч, менеджер продукції Facebook.

Д-р Джон Дрейпер, директор Національної лінії довіри з запобігання суїциду, схвально відгукнувся про цю ініціативу, але висловив сподівання, що скоро Facebook не обмежуватиметься загальними порадами, а почне самостійно звертатися до фахівців, щоб ті пропонували користувачам свою допомогу.

«Ми вже обговорюємо цю можливість з уповноваженими особами у Facebook», - каже пан Дрейпер.

«Чим ширшу мережу підтримки ми зможемо задіяти, тим імовірніше, що людина в біді отримає необхідну допомогу. Питання в тому, як це краще робити, щоб не видаватися занадто нав'язливими. На мою думку, те, що пропонує Facebook, - величезний крок уперед», - вважає директор Національної лінії довіри з запобігання суїциду.

Нагадаємо, що минулого місяця засновник Facebook Марк Цукерберг оголосив про зміни в форматі Facebook  - від соцмережі для друзів і сім'ї до розвитку глобальної соціальної інфраструктури. Він виділив п'ять основних напрямків для роботи Facebook у майбутньому - розвиток взаємної підтримки, забезпечення безпеки, інформованості, громадянської активності та залучення представників різних культур і поглядів. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
BBC
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду