Як за місяць стати «лідером думок» в Instagram - експеримент журналіста Bloomberg
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Як за місяць стати «лідером думок» в Instagram - експеримент журналіста Bloomberg
Журналіст найняв спеціалістів з маркетингового агентства, які допомогли йому збільшити кількість підписників в Instagram більш ніж у дев'ять разів - з 212 осіб до майже 2 тисяч всього за місяць.
Як розповів Чафкін, в мережі він наткнувся на текст, в якому анонімний співробітник однієї з великих соціальних мереж писав про те, що маркетологи, які займаються розкруткою людей в інтернеті, просто викидають гроші на вітер. Публікації «лідерів думок» в соцмережах він назвав «бездарними». Це й надихнуло журналіста Bloomberg на експеримент.
Перш за все, співробітники агентства зробили велику кількість фотографій Макса Чафкіна в різноманітних локаціях та одязі. «Зйомки тривали більше 12 годин з 18 різними вбраннями. Завдання - згенерувати якомога більше "луків" для майбутніх постів», - розповів Чафкін.
Публікація першого знімка не принесла значного ефекту. Річ у тому, що система нарощування кількості підписників в Instagram має свої особливості: аби пост побачили якомога більше користувачів, під ним має бути не менше 20 хештегів. Щоб зекономити час та зусилля, популярні інстаграмери використовують сервіс Focalmark: він автоматично підбирає хештеги за описом знімка.
«Найчастіше в підписах до моїх знімків зустрічалося щось на зразок #menwithclass, #mensfashion, #agameofportraits, #hypebeast, #featuredpalette, #makeportraits, #humaneffect, #themanity і, звичайно ж, #liveauthentic», - розповів журналіст. Аби не відчувати себе ніяково черз ці хештеги, він намагався дописати хоча б кілька рядків тексту до публікації, і лише після них додавати хештеги.
Інший ефективний спосіб залучити більше підписників - ставити «лайки» та коментарі під чужими постами. Як виявилося, для цього теж є спеціалізований сервіс - Instagress. В ньому потрібно ввести кілька універсальних фраз на кшталт «Чудове фото!», «Мені дуже подобається!», тощо, і далі сервіс буде самостійно залишати їх під постами інших користувачів. «За місяць додаток написав від мого імені 7 171 коментар і поставив 2 853 “лайки”», - розповів журналіст.
Також, аби контент не був одноманітним, Чафкін купив на 400$ різноманітних світлин із пейзажами та їжею на фотостоках. Як виявилося, багато фотографів продають свої знімки «лідерам» інстаграму - це цілий ринок.
Коли обсяг підписників на його акаунті перевалив за відмітку 800, з журналістом зв’язався представник фотографа і засновника лінії одягу Marco Bedford Ендрю Хервітца, який запропонував співпрацю.
На наступному етапі експерименту журналіст спробував скористатися послугами сервісів, які за гроші продають підписників. Так 500 нових читачів обійшлися йому в $ 500. Зараз на аккаунт Чафкіна підписані майже 2 тисячі осіб.
«Я обрав нішу, в якій я абсолютно не розуміюся - це чоловіча мода. Агентства, які розкручують акаунти, потім беруть 30% від їх заробітку. Я зрозумів одну річ - ніхто з відомих інстаграм-блогерів не публікує фото одразу. І ніхто не робить ці фото власноруч», - зазначив Чафкін.
Раніше MediaSapiens писав про те, що ховається за ідеальними фото для Instragram. П'ять популярних блогерів показали те, що залишається поза кадром і чого підписники зазвичай не бачать.