#Brangelina та Pokémon Go: кінець двох епох? Огляд подій у світі нових медіа за 14–28 вересня

#Brangelina та Pokémon Go: кінець двох епох? Огляд подій у світі нових медіа за 14–28 вересня

11:49,
29 Вересня 2016
3184

#Brangelina та Pokémon Go: кінець двох епох? Огляд подій у світі нових медіа за 14–28 вересня

11:49,
29 Вересня 2016
3184
#Brangelina та Pokémon Go: кінець двох епох? Огляд подій у світі нових медіа за 14–28 вересня
#Brangelina та Pokémon Go: кінець двох епох? Огляд подій у світі нових медіа за 14–28 вересня
Про чергові помилки Facebook, акцію протесту у Польщі та зменшення полювань на покемонів - у новому огляді MediaSapiens.

Після тривалих скандалів, пов’язаних із Facebook, про які ми писали туттут і тут, близько тижня тому з’ясувалося, що компанія значно завищувала середній час перегляду відеореклами, а це - ключовий показник для рекламодавців. За даними The Wall Street Journal, метрики були завищені на 60-80%. 

Причиною цього стало виключення зі статистики переглядів, які тривають менше трьох секунд. Щоб вирішити цю проблему, компанія запровадила нову метрику - «Середній час перегляду». The Wall Street Journal посилається на пояснення, яке Facebook надіслала агентству Publicis Media«Через неправильно розраховані дані маркетологи, імовірно, неправильно оцінили ефективність відеореклами, яку вони купували на Facebook. Це може вплинути і на рішення, скільки коштів витрачати на рекламну кампанію на Facebook video, а скільки на інших платформах, таких як Google, YouTube, Twitter чи навіть у телевізійних мережах». 

Вибачення від Facebook перед рекламодавцями супроводжувалися таким поясненням: статистика показувала загальний час, витрачений на перегляд відео, поділений на загальну кількість глядачів. Виходило, що «в середньому відповідно до переглядів» користувач, який вимкнув відео одразу, і той, хто додивився його до кінця, витратили на рекламу однакову кількість хвилин. Тобто «в середньому по Facebook» дані виходили дуже пристойними. 

Звичайно, час перегляду - не єдиний показник, за яким маркетологи оцінюють рекламний носій, але до кожної помилки у Facebook ставляться серйозно і намагаються її виправити, підкреслив віце-президент Facebook з маркетингу Девід Фішер. У даному випадку, рішення знайдене і статистику відкоригують. 

Новина про завищення кількості переглядів особлива неприємна для Facebook у зв’язку з тим, що компанія регулярно повідомляла останніми роками про швидкий ріст споживання відеоконтенту на своїй платформі. 

За деякими оцінками аудиторія Facebook нараховує більше 1,7 млрд користувачів. Протягом декількох років відео стало центральним елементом стратегії розвитку компанії, і вона швидко завойовує позиції на ринку мобільної реклами завдяки високому попиту на рекламу у відеороликах. 

У липні гендиректор Facebook Марк Цукерберг повідомляв про бажання змістити акцент на відеоконтент настільки, що новинну стрічку за кілька років складатимуть переважно відеосюжети.  

Неточні дані зачепили і медіакомпанії, оскільки ті отримували неточну статистику про споживання їх відеоконтенту через соціальні мережі. Багато хто використовує цю інформацію, аби відслідкувати,  які типи контенту сприяють більшій залученості аудиторії. 

На тлі цього особливо цікавим є те, що минулого місяця відеорекламу купили більше 20% рекламодавців на Facebook. 40% створили рекламне оголошення за допомогою мобільного пристрою. Загалом кількість компаній, які активно купують рекламу на Facebook, перевищила 4 млн. У березні ця цифра становила 3 млн. Тобто за останні сім місяців вона зросла на 1 млн, пише Marketing Land. Так, більше 70% компаній, які розміщують рекламу в Facebook, знаходяться за межами США. Впродовж останнього року найбільший приріст кількості рекламодавців зафіксований у таких країнах, як США, Бразилія, Мексика, Великобританія та В’єтнам. 

Разом з тим, як відзначають у виданні, головний конкурент Facebook — Google — вже давно нічого не повідомляв про рекламодавців. 

#CzarnyProtest та #Brangelina

Днями у Facebook активно ширились два теги. По-перше, це тег #CzarnyProtest: мешканці Польщі одягаються в чорне та публікують своє фото під ним. Так вони виявляють свою незгоду із можливою повною забороною абортів. 

23 вересня Сейм Польщі у першому читанні ухвалив законопроект, який передбачає повну заборону переривання вагітності. Ця країна на сьогодні має одне з найбільш суворих законодавств у Європі у сфері можливості переривання вагітності. Натомість існує вірогідність, що невдовзі у країні взагалі не можна буде зробити аборт, а якщо б жінка та лікар все-таки наважилися на цю процедуру, то їх би очікувало ув’язнення, пише видання для українців у Польщі «Наш Вибір».

Проект змін до закону був розроблений громадською ініціативою «Стоп абортам» при участі ультра-католицького фонду «Ordo Iuris». Автори посилаються на віровчення Католицької церкви, котра вважає людське життя священним від моменту зачаття до природньої смерті, і прагнуть змінити так званий аборційний компроміс, що діє у Польщі від 1993 року.

Понад 20 років тому польські політики домовилися обмежити право громадянок до виконання процедури переривання вагітності, яке було нелімітованим за комуністичних часів. Так з’явився аборційний компроміс: польки не можуть законно робити аборт за бажанням чи з економічних причин, натомість перервати вагітність у шпиталях на терені Польщі можна у трьох випадках. По-перше, коли вагітність загрожує життю матері, по-друге, якщо плід має важкі чи невиліковні генетичні вади, по-третє, якщо вагітність була наслідком злочинної дії (зґвалтування, інцест, статевий акт з особою до 15 років).

Проект ініціативи «Стоп абортам» має на меті скасувати і ці три «але» у польському законодавстві. Ініціатори стверджують, що дозвіл на переривання вагітності з огляду на генетичні вади плоду нагадує євгеніку, а дитина, зачата під час зґвалтування, не має нести провину за свого батька. Із загрозою життю матері ситуація двояка: проект дозволяє перервати вагітність, якщо загроза є безпосередньою, але як відрізнити її від загрози посередньої — не пояснює. Тоді як лікар, який зробить аборт у кожному іншому випадку, ніж безпосередня загроза, може потрапити до в’язниці на 3 роки. Жінки, які підуть на процедуру, також ризикуватимуть опинитися за ґратами.

У неділю по всій Польщі відбулися демонстрації проти таких змін до закону про аборти. Лише у Варшаві у мітингу взяли участь понад десять тисяч учасниць та учасників. Прихожанки католицької церкви проти підтримки церквою нового законодавства, пише Політична критика

Щоб підсилити увагу до протесту, користувачі соцмереж ставлять профільною фотографію, де вони вдягнені у чорне і додають хештег #blackprotest, #czarnyprotest. Це зробили вже багато українців та мешканців інших країн.

   

По-друге, близько двох тижнів тому сайти соцмереж заполонили дописи та меми у зв’язку з повідомленнями про розлучення Анджеліни Джолі та Бреда Пітта. За словами адвоката актриси, таке рішення було ухвалене «з метою благополуччя сім'ї», а сама Джолі не буде коментувати ситуацію і просить, щоб сім'ї в цей період надали право на таємницю приватного життя. 

Причиною розлучення Джолі вказала непримиренні протиріччя у питанні виховання дітей. Вона просить суд, щоб усі шестеро дітей – рідні та всиновлені– залишилися з нею, однак не заперечує, щоб Пітт їх відвідував. Як повідомив інтернет-портал TMZ з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією, в наданих актрисою документах мова про зраду не йде. Коментуючи своє розлучення, Пітт сказав виданню People, що вкрай цим засмучений, але головне зараз – це благополуччя дітей. Він попросив пресу не турбувати їх у такий важкий час.

Бред Пітт і Анджеліна Джолі виглядали щасливою, ба навіть ідеальною парою. Так в Instagram був навіть створений окремий акаунт Brangelinaofficial. Тож звістка про їхнє розлучення стала для багатьох вкрай несподіваною новиною. Навіть для близьких та друзів. Батько Джолі, актор Джон Войт зізнався Inside Edition, що переживає за доньку та онуків. Але причину її розлучення з Піттом навіть він не знає.

«Мало статися щось дуже серйозне, щоби Енджі прийняла таке рішення», - поділився він.

Між тим близький друг Пітта і Джолі, Джордж Клуні дізнався сумну новину лише від журналістів та був відверто шокований, пише People«Що сталося? Я не знав про це. Мені дуже шкода. Це сумна історія і нещастя для сім'ї. Нещаслива історія про сім'ю. Мені дуже шкода це чути», - зізнався актор.

Шанувальники Бранджеліни відреагували у соцмережах розпачем.

А мешканець Запоріжжя Костянтин Андрєєв навіть опублікував петицію проти розлучення пари на сайті change.org. «Кілька днів тому новина про розлучення голлівудських акторів Анджеліни Джолі і Бреда Пітта облетіла весь інтернет. Вони були прикладом ідеальної пари для мільйонів людей з усіх куточків планети. Тепер весь світ може втратити віру в любов. Це не повинно трапиться. Спільними зусиллями ми можемо цьому запобігти!», – написав автор петиції 23 вересня. Нині її підписали 1 077 осіб. 

Актори одружилися в 2014 році. Вони почали зустрічатися на зйомках фільму «Містер і місіс Сміт», що вийшов на екрани в 2005 році. У той час Пітт ще був одружений з актрисою Дженніфер Еністон. 

Зі слів джерел, наближених до Дженніфер, вона назвала те, що спіткало зіркову пару, «кармою», пише US Magazine«Вона не вважала, що Анджеліна – саме та, з ким Бредові судилося бути. Їй завжди здавалося, що Анджеліна заскладна для нього. Він – дуже простий хлопець», - зазначив інформатор. 

Чимало користувачів соцмереж не змогли не згадати екс-дружину Бреда Пітта. Тож у контексті розлучення з’явився навіть хештег #TeamJen.

Спад ейфорії від покемонів? 

MediaSapiens раніше писав про те, що аналітики компанії Axiom Capital Management помітили спад у популярності Pokémon Go: скоротилося не тільки число користувачів додатку, але і загальний час, проведений ними за грою. Це визнав і виконавчий директор компанії Niantic Джон Ханке. «За два місяці після виходу Pokemon Go гру скачали більше 500 мільйонів користувачів», - цитує його слова CBC News. Та схоже, що гарячка навколо гри таки справді почала вгамовуватися: тиждень тому Pokémon Go втратила перше місце в рейтингу мобільних додатків AppStore. Тріумф гри з доповненою реальністю тривав 74 дні.

За даними Twitter, пік популярності Pokemon Go (1,7 млн завантажень) зафіксований 11 липня, на п’ятий день після її запуску. Це число скоротилося більш ніж на 90% до 131 000 станом на 7 вересня.

Втім, величезна кількість людей продовжує грати в цю гру. За оцінками дослідницької компанії App Annie 1 з 10 власників смартфонів в США грає в Pokemon Go; в Японії гравців більше: 1 з 4. Якщо порівняти їх із тими даними, які зафіксувала App Annie у перший тиждень після запуску Pokemon Go, то вони удвічі менші. Але якщо розглядати їх у перспективі, то вони показують доволі великий інтерес користувачів до додатка - на рівні з Twitter або Pinterest. 

Pokemon Go також має непогану стратегію як утримати користувачів після реєстрації. Фаб'єн-П'єр Ніколя, прес-секретар App Annie, розповів, що це безпрецедентний випадок, коли ігровий додаток став настільки ж популярним та відвідуваним, як соцмережа. І все ж Niantic дійсно намагається освіжити гру. У вересні була представлена система «buddy», яка дозволяє гравцям у парі добувати заповітну ігрову валюту під назвою  «цукерочка» (candy). Окрім того, додаток дебютував і для «розумного годинника» Apple. Так, він змушує пристрій вібрувати, коли ви перебуваєте поруч з Pokestop, чи нововиявленим  покемоном. 

Чим довше користувачі взаємодіють з грою, тим більше часу є у компанії, щоб з'ясувати, як монетизувати його. Деяким успішним іграм (Clash of Clans, Puzzle або Dragons) знадобився рік, аби заробити дохід у розмірі 1 мільярд доларів. Але Pokemon Go зумів заробити більше $ 500 млн доходу лише за два місяці. 

Варто зауважити, що в деяких медіа гру встигли розкритикувати через надто широкі права доступу до даних користувачів, побоюючись, що та може перетворитися на засіб віддаленого доступу та шпигування. TechCrunch писав, мовляв, компанія Nintendo експлуатує ностальгію користувачів, які гралися в Покемонів, коли були дітьми, а Google підтримує власну бізнес-модель зі збору персональних даних. Детальніше про це - в огляді MediaSapiens «Чому всі говорять про Pokemon Go? Огляд головних подій у світі соціальних медіа за 1–13 липня»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
The New Yorker
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду