Цукерберг заявив, що Facebook стоятиме на своєму щодо забезпечення мільярда індійців доступом до інтернету
Цукерберг заявив, що Facebook стоятиме на своєму щодо забезпечення мільярда індійців доступом до інтернету
Компанія Facebook не залишить спроб за оптимальною ціною забезпечити доступом до інтернету широкі верстви користувачів в Індії.
Про це засновник компанії Марк Цукерберг заявив у відповідь на рішення влади країни тимчасово заблокувати безкоштовний доступ до ряду сайтів через додаток Facebook для смартфонів.
«Ми ніколи не відмовимося від важливої мети забезпечення зв'язку в Індії, тому що більше мільярда людей у цій країні не мають доступу в інтернет», - підкреслив Цукерберг.
Everyone in the world should have access to the internet. That's why we launched Internet.org with so many different...
Опубліковано Mark Zuckerberg 8 лютого 2016 р.
«Ми знаємо, що надаючи їм зв'язок, ми можемо допомогти їм вибратися з бідності, створити мільйони робочих місць і розширити можливості для отримання освіти», - додав він.
Заборона влади Індії стосується його особистого проекту Free Basics, який розрахований на найбідніші верстви населення у понад 35 країн світу. Програма дозволяє користувачеві з допомогою мобільного додатка Facebook без додаткових витрат заходити на обмежену кількість сайтів, користуватися рядом месенджерів.
Іnternet.org - це ініціатива компанії Facebook 2013 року, яку підтримали компанії Samsung, Ericsson, MediaTek, Opera Software, Nokia і Qualcomm, з надання безкоштовного доступу до деяких інтернет-ресурсів жителям найменш розвинених країн.
Раніше Internet.org працював з обмеженою кількістю партнерів та сервісів – наприклад енциклопедією Wikipedia, сайтами про здоров’я та працевлаштування, і, звісно, соцмережею Facebook. Таким чином, користувачі у сільських регіонах могли отримувати хоча б якийсь доступ до інтернету.
На початку травня Марк Цукерберг заявив, що компанія відкриває платформу Internet.org для програмістів, які можуть створювати більше додатків на її підтримку. Новина про співпрацю з програмістами з’явилася після того, як проект Internet.org був підданий критиці. Дехто стверджував, що він входить у конфлікт із духом інтернет-нейтральності.
Загалом 67 правозахисних організацій у сфері цифрових технологій, включаючи рух за свободу в Уганді (Freedom Uganda), організацію Usuarios Digitales в Еквадорі та індонезійську ICT Watch, написали лист засновникові Facebook Маркові Цукербергу, висловивши свої побоювання щодо ініціативи Іnternet.org. Вони наголосили, що проект загрожує свободі вираження поглядів, приватності та принципові мережевого нейтралітету.
Станом на 18 травня число тих, хто завдяки цій ініціативі отримав можливість користуватися інтернетом досягло мільярда.
Як писав MediaSapiens, компанія Facebook встановила, що в середньому кожен користувач соцмережі знає будь-якого іншого через трьох з половиною спільних знайомих. Окрім того, за допомогою спеціального сервісу користувачам пропонують перевірити свій показник і порівняти його із загальносвітовим.