Сервіс для відстежування інтернет-тролів TrolleyBust запідозрили у використанні чужої ідеї
Сервіс для відстежування інтернет-тролів TrolleyBust запідозрили у використанні чужої ідеї
Про це у своєму Facebook-профілі написав представник групи Trollbusters Аллан Левітов.
«Пам’ятаєте, я неодноразово говорив про "абібас"? Тепер хтось вирішив підробити #Trollbusters #IPSO. Ось і сайт "абібаса": http://trolleybust.com. Я не знаю, чи це ініціатива Мінінформації (якщо так, то там було б посилання на Мінінформації – але його нема). У всякому разі, з нами з такого питання (та й взагалі ні з якого питання) ніхто з Мінінформації не зв’язувався. Або "абібас" вирішили замутити… інші "зацікавлені особи"», - написав Левітов.
Він також додав посилання на групу #Trollbusters і заявив, що trolleybust.com не має до них ніякого стосунку.
MediaSapiens звернувся за коментарем до проекту TrolleyBust з проханням прокоментувати ситуацію. Представниця ініціативи Олександра Войт відповіла, що робота з блокування аккаунтів ведеться їхньою спільнотою з моменту анексії Криму, а сервіс TrolleyBust почали розробляти влітку 2014 року.
«Для технічних спеціалістів зрозуміло, що щонайменше збір бази профайлів та їхньої активності потребує часу, без врахування часу на розробку. Зараз у базі 30 мільйонів коментарів від 6 мільйонів аккаунтів, це сотні гігабайт сирих даних», - пояснила вона.
Зазначила також, що раніше їхня спільнота не чула про групу TrollBusters, однак висловила сподівання, що такі групи будуть з’являтися ще. «Адже завдання важливе і потрібне. TrollBusters – чудова ініціатива, ми з повагою ставимося до їхньої роботи і готові всіляко сприяти їхньому розвитку», - зазначила Олександра Войт.
Вона також пояснила, що схема роботи двох ініціатив принципово відрізняється. Наголосила, що в її проекті головний акцент роблять на автоматизації рутинних процесів, натомість TrollBusters працюють вручну. У TrolleyBust ставлять перед собою завдання не лише зі збору, але й з блокування найбільш впливових тролів (тих, у яких найбільше коментарів або друзів у соцмережі).
Звинувачення у плагіаті Олександра Войт відкидає, заявляючи що у пошуковику Google можна знайти 28000 згадок слова Trollbusters, є також велика кількість згадок слова TrolleyBust.
«Сама ідея об’єднання користувачів для блокування тролів не нова. Ми не претендуємо на унікальність у методах. Головне – результат (кількість заблокованих аккаунтів)», - вважають у TrolleyBust.
Нагадаємо, вчора MediaSapiens повідомляв, що українські волонтери запустили сервіс для відслідковування інтрнет-тролів та протидії антиукраїнській пропаганді TrolleyBust.com.