Кримські активісти борються з пасивним курінням

00:00,
14 Травня 2012
433

Кримські активісти борються з пасивним курінням

00:00,
14 Травня 2012
433
Кримські активісти борються з пасивним курінням
«За майбутнє Криму без тютюнового диму!» – під таким лозунгом 13 травня пройшла акція Коаліції «Крим без тютюнового диму».  

Організатори намагалися привернути увагу громадськості до проблеми пасивного куріння, яке згодом може мати жаливі наслідки для здоров’я.

«Зараз у Верховній Раді пройшов перше читання законопроект, що передбачає 100% звільнення кафе, барів і ресторанів від куріння, – розповідає Інна Мірошниченко, голова оргкомітету Коаліції.  – Вченими було доведено, що не існує безпечного рівня тютюнового диму в навколишньому середовищі. Звільнення громадських та робочих місць від куріння як один з найбільш ефективних антитютюнових заходів дозволить закріпити тенденції зменшення поширеності тютюнокуріння в Криму і Україні. Це серйозний крок для захисту здоров'я всіх громадян і, в першу чергу, дітей».

Наукові дані свідчать про те, що такі підходи, як вентиляція, фільтрація повітря, виділення спеціальних зон для куріння не здатні забезпечити ефективний захист людей.

Близько 84% кримчан підтримують законопроект, який повністю забороняє курити у більшості громадських закладів, включаючи всі робочі місця, офіси, ресторани і бари.

Жителі Криму також стверджують, що чекають появи ресторанів і барів, вільних тютюнового диму. За даними опитування, яке поводилося компанією Quirk Global Strategies у 2011 році, більшість з них (86%) заявили саме про це. А 91% опитаних вважає пасивне куріння шкідливим для здоров'я. Так, 35% кримчан «дуже турбує», коли їх обкурюють, 31%  – «досить сильно», 16% –  «несильно» і лише 17% –  «абсолютно не турбує».

Всього 83% українців вважають, що права клієнтів і працівників дихати чистим, вільним від диму повітрям, зокрема, в ресторанах, барах і кафе, вище, ніж права інших там курити.

Джерело: Прес-служба Коаліції «Крим без тютюнового диму»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду