В Криму пройшла акція «Тютюн – легалізований наркотик»
Тютюн – унікальний продукт. Це єдиний легалізований наркотик, який вбиває до половини тих, хто вживає його за прямим призначенням.
Тютюнові компанії маніпулюють населенням, стверджуючи, що куріння – це вибір вільних людей, право кожної конкретної людини. Рекламуючи дух свободи, виробники сигарет в той самий час не говорять, що вони нав'язують найсильнішу нікотинову залежність.
Важливо розуміти, що тютюн – це потужний психоактивний засіб. За даними ВООЗ, людина звикає до нікотину сильніше, ніж до героїну, кокаїну або марихуани. Це підтверджує той факт, що тільки 7% людей, які побажали кинути курити, витримують відмову протягом одного року.
Згідно статистики, більшість затятих курців стають залежними у віці до 18 років. Як правило, після цього віку шанси «підсісти на сигарету» значно знижуються. За результатами опитування Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), презентованих в червні 2012 р., серед підлітків у віці 15-17 років досвід куріння мають 74% хлопчиків і 61% дівчаток. 20% підлітків курять щодня, а 16% хлопців і 7% дівчат викурюють більше 6 сигарет на день.
За даними ВООЗ, у світі в середньому кожні шість секунд помирає одна людина від захворювань, пов'язаних з курінням тютюну, а щорічно з цієї причини вмирають п'ять мільйонів (з них близько 100 000 українців). Якщо тенденції поширеності куріння не знижуватимуться, то, за прогнозами, до 2020 року щорічно передчасно помиратимуть 10 млн. чоловік. З них 10% – пасивні курці.
Для того щоб знизити темпи поширення тютюнової епідемії, в Україні проводиться низка заходів, серед яких: підвищення акцизів на сигарети, повна заборона на рекламу, спонсорство і просування тютюну, повна заборона на куріння в громадських місцях, включаючи кафе, бари і ресторани тощо.