Антитютюнові рекламні кампанії на ТБ сприяють зменшенню кількості курців
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Антитютюнові рекламні кампанії на ТБ сприяють зменшенню кількості курців
Дослідження стало першим, в якому комплексно був розглянутий зв'язок між спонсором рекламних роликів та реакцією на них глядачів. Зокрема, з’ясувалося, що дорослі та молодь однаково добре піддаються впливу антитютюнової реклами на телебаченні. Однак ступінь довіри до такої реклами варіюється відповідно до того, хто її спонсує.
Так, найбільше глядачі довіряли рекламі, ініціатором якої були державні соціальні служби. Друге та третє місце за довірою посіли приватні фонди та фармацевтичні компанії, які спеціалізуються на випуску медикаментів, що зменшують залежність від нікотину, відповідно. І, нарешті, четверте, – реклама самих тютюнових компаній.
Дослідники проаналізували змінні реакції аудиторії, такі, як намір кинути курити, невдалі спроби відмовитися від цієї звички та бажання продовжити курити. І з’ясувалося, що бажання кинути курити найчастіше виникає у людей, які живуть в регіоні, на каналах місцевого телебачення котрого частіше демонструють антитютюнову рекламу. Цікаво також те, що якість та переконливість цієї реклами не має жодного значення для глядачів. Натомість, головним параметром тут є частота показів.
«Ми з’ясували, що для глядачів немає жодного значення, що ви говорите, переконуючи їх кинути курити. Головне, щоб ви говорили дуже багато», – зауважує старший науковий співробітник чиказького інституту Шеррі Емері (Sherry Emery).
Джерело: The News Medical