Заступник держсекретаря США відповів на звинувачення Russia Today

Заступник держсекретаря США відповів на звинувачення Russia Today

00:00,
30 Квітня 2014
1470

Заступник держсекретаря США відповів на звинувачення Russia Today

00:00,
30 Квітня 2014
1470
Заступник держсекретаря США відповів на звинувачення Russia Today
Заступник держсекретаря США відповів на звинувачення Russia Today
Москва піддає українців, росіян та решту світу інтенсивній кампанії з дезінформації, намагається створити небезпечну та неправдиву картину української влади. Про це в офіційному блозі Держдепартаманту США написав заступник держсекретаря США, колишній головний редактор журналу Time Річард Стенгел (Richard Stengel).

На думку американського експерта, провідну роль у кремлівській кампанії дезінформації відіграє телеканал Russia Today, що фінансується із держбюджету РФ.

Річард Стенгел нагадує, що минулого тижня держсекретар США Джон Керрі назвав телеканал Russia Today «рупором пропаганди», чим викликав протест головного редактора RT. Тоді Маргаритра Симоньян звинуватила американського політика в тому, що він не знає, що насправді відбувається в Україні.

У відповідь на такі репліки російської журналістки Річард Стенгел пише: «До того як я приєднався до Держдепартаменту, сім років пропрацював головним редактором журналу Time. Мені добре відома різниця між новиною, пропагандою та точкою зору. Пропаганда – це зумисне поширення завдіомо неправдивої або такої, що вводить в оману, інформації з метою чинити вплив на аудиторію».

Заступник держсекретаря США називає RT «машиною викривлень, а не новинною організацією». Він пише: «Повідомленя про те, нібито мирні учасники акцій протесту наймали снайперів, чи повторюване твердження про розгул насильства, фашизму чи антисемітизму в Києві, - все це брехня, продана як новина».

Річард Стенгел зауважує також, що RT постійно повторює як незаперечний факт те, що США вклали 5 мільярдів доларів у зміну режиму в Україні. Згадує, як телеканал говорив про перехоплену розмову Юлії Тимошенко. Вириваючи фрази з контексту, стверджував, нібито екс-прем’єр України закликала до насильства щодо Росії. «Все це не факти, не вираження поглядів. Це брехливі твердження, коли пропаганда подається як новина і дає зелене світло насильству», - пише екс-редактор Time.

Він згадує про випадки, коли проти такого «протестували навіть ті журналісти, яким платять за подібні повідомлення». Йдеться про американських ведучих RT Еббі Мартін та Ліз Уол.

Разом з тим Річард Стенгел заявляє, що визнає за телеканалом RT право на мовлення, посилаючись на першу поправку до Конституції США, що гарантує свободу слова.

«Ніхто не закликає вилучити з ефіру RT, так як це зробила Росія, неочікувано відкликавши ліцензію "Голосу Америки". Вільний доступ до інформації – це один із основоположних принципів, нехай навіть інформація є чистою пропагандою. Однак телеканал та його редактори не повинні претендувати на щось більше, ніж на роль пересічного учасника кампанії дезінформації, яку проводить Росія проти народу України та тих, хто його підтримує», - завершує свою статтю Річард Стенгел.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Річард Стенгел, thepublicdiplomat.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду