Росіяни започаткували інтернет-проект аналізу кремлівської пропаганди

Росіяни започаткували інтернет-проект аналізу кремлівської пропаганди

00:00,
17 Березня 2014
5064

Росіяни започаткували інтернет-проект аналізу кремлівської пропаганди

00:00,
17 Березня 2014
5064
Росіяни започаткували інтернет-проект аналізу кремлівської пропаганди
Росіяни започаткували інтернет-проект аналізу кремлівської пропаганди
Ініціативна група російських інтернет-користувачів запустила у соціальних мережах Facebook та «ВКонтакте» спільноту «Антипропаганда», повідомляє ain.ua.

Активісти аналізують відео російських медіа на предмет пропаганди, перекручування фактів, фейків та ін. Аналіз відбувається на основі тематичних досліджень, наприклад «Міжнародна енциклопедія пропаганди» Роберта Коула.

Волонтери-аналітики пояснюють аудиторії, які методи пропаганди були використані, подаючи ці відомості у вигляді інфографіки.

Волонтери пропонують також відеоаналіз новинних повідомлень:

Одним із засновників групи є московський депутат Максим Кац, який свого часу працював у виборчому штабі Олексія Навального, а також мав спільні проекти з відомим російським блогером Іллею Варламовим.

За словами Максима Каца, у проекті «Антипропаганда» є четверо осіб, за гроші працює лише дизайнер. «Його робота обійшлася в 15000 рублів, але він дав відстрочку з платежем до того моменту, коли ми налагодимо збір грошей», – сказав засновник ініціативи.  

Він також пояснив, чому аналізує лише російські випуски новин і не бере до уваги іноземні. За словами Максима Каца, його в першу чергу турбує те, що населення РФ «обробляють з екранів телевізорів мерзенними пропагандистськими прийомами, які в книжках про пропаганду описані». Активіст каже, що існування подібного явища в інших країнах не виправдовує того жаху, який відбувається в Росії.

Зараз у спільноти «Антипропаганда» у соцмережі «ВКонтакте» майже 7 тисяч підписників, у Facebook – майже 12 тисяч.

Раніше в Україні вже створилиінтернет-ресурс для розвінчування російської пропагандиStopFake.org, а також блог fakecontrol.org, який спростовуєнеправдиві повідомлення про Україну.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
facebook.com/net.propagande
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду