Американський сенатор пропонує подумати, що робити з акаунтами у соцмедіа після смерті користувача
Американський сенатор пропонує подумати, що робити з акаунтами у соцмедіа після смерті користувача
У відповідності до законопроекту Уітмена, людина, яку покійний вказав у заповіті, повинна отримати доступ до його інтернет-акаунтів – і далі вже самостійно вирішувати, закрити їх, чи перетворити у своєрідний онлайн-меморіал, пише New Scientist.
Як відзначає видання, подібний закон з 2010 року вже діє у одному з штатів Америки – Оклахомі.
«Законодавство повинно враховувати реалії сьогоднішнього дня. На даний момент цього не відбувається», – зауважив Уітмен.
У більшості інтернет-сервісів стосовно подібних ситуацій є свої правила. Наприклад, Facebook дозволяє членам родини перетворювати сторінку на закритий меморіал, але друзі та родичі можуть писати на стіні покійного. Twitter видаляє акаунт після отримання свідоцтва про смерть. При цьому обидва сервіси не розголошують логін та пароль покійного. Gmail надає доступ до акаунту померлого за умови, якщо родичі фігурували у його електронному листуванні.
Іноді, коли родичі не приділяють такому акаунту достатньо уваги, трапляються неприємні інциденти – наприклад Facebook може пропонувати привітати померлого із днем народження.
Втім, поки що законопроект Уітмена просувається доволі повільно. Законодавці зіткнулися із цілою низкою питань категорії етичного і приватного – зокрема, сперечаються щодо того, чи має право хтось, навіть родич, переглядати акаунт іншої людини. У той же час декілька американських фірм (Entrustnet, Deathswitch, iCroak, Assetlock) вже пропонують послуги з догляду за акаунтом у соціальних медіа після смерті користувача.