У мережі поширюють фейк про мітинг у Тернополі за приєднання до Польщі

00:00,
29 Травня 2014
2077

У мережі поширюють фейк про мітинг у Тернополі за приєднання до Польщі

00:00,
29 Травня 2014
2077
У мережі поширюють фейк про мітинг у Тернополі за приєднання до Польщі
27 травня деякі блогери та ЗМІ поширили неправдиву інформацію про мітинг у Тернополі за приєднання Галичини до Польщі.

Фейк оприлюднив ЖЖ-користувач cadu3m: «У ці хвилини у Тернополі проходить мітинг за проведення референдуму про вихід Галичини зі складу Київської України з подальшим приєднанням до Польщі. Міліція перейшла на сторону повсталих». Ця інформація не відповідає дійсності.

При цьому, повідомлення було проілюстровано фотографіями, одна з яких була зроблена на мітингу у Варшаві та опублікована 30 вересня 2013 року, а інша – 18 липня 2013 року.

Фейкове повідомлення поширила низка інтернет-видань, а також новинний агрегатор Рамблер.Новости та російський громадський діяч Олександр Дугін.

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Дошка ганьби брехливих журналістів».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
cadu3m.livejournal.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду