Головреда та кореспондента «Российской газеты» занесено на Дошку ганьби

00:00,
2 Липня 2014
1344

Головреда та кореспондента «Российской газеты» занесено на Дошку ганьби

00:00,
2 Липня 2014
1344
Головреда та кореспондента «Российской газеты» занесено на Дошку ганьби
Ім’я головного редактора видання «Российская газета» Владислава Фроніна, а також кореспондента видання Петра Лихоманова занесено на Дошку ганьби брехливих журналістів за дезінформування читачів про події в Україні та публікацію інформації, що не відповідає дійсності.

Зокрема, 15 травня видання опублікувало неправдиву інформацію про використання українськими військами вертольотів з символікою ООН. Це повідомлення базувалося на сюжеті каналу LifeNews, який видав кадри півторарічної давності за події в рамках АТО. Спростування цієї інформації не було опубліковано.

3 червня кореспондент «Российской газеты» Петро Лихоманов опублікував фейкове повідомлення про участь української біатлоністки Олени Підгрушної в боях під Слов’янськом. Журналіст повідомив, що в мережі з’явилася фотографія молодої жінки, яка «віддалено нагадує Підгрушну», в камуфляжній формі зі зброєю на горі Карачун під Слов’янськом. При цьому, згаданої фотографії не опубліковано. Повідомлення спростувала сама спортсменка, повідомивши, що в цей час вона брала участь в різних публічних заходах в Києві. Коментар Олени Підгрушної на сторінках «Российской газеты» опубліковано не було.

Видання кілька разів поширювало недостовірну інформацію про використання фосфорних бомб у селищі Семенівка біля Слов'янська. 12 червня і 19 червня «Російська газета» повідомила про фосфорні бомби на основі сюжету каналу «Россия 24» з фейковими кадрами атаки фосфорними бомбами. Ці кадри були зняті в 2004 році у місті Ель-Фаллуджа, Ірак.

Окрім цього, на сторінках видання систематично послуговуються термінами «хунта» та «нацисти» стосовно офіційної української влади та проукраїнських активістів.

Детальніше із випадками маніпуляцій та дезінформації можна ознайомитися на fameandshame.telekritika.ua.

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Дошка ганьби брехливих журналістів».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
festivalnauki.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду