Іспанська RTVE звільнила групу нелояльних до влади журналістів
Іспанська RTVE звільнила групу нелояльних до влади журналістів
Роботи позбулася Ана Пастор (Ana Pastor) – відома ведуча ранкової програми Desayunos / «Сніданок» на TVE, хоча аудиторія її програми складала близько 5 млн. глядачів.
Згідно з офіційною версією, Пастор залишила роботу, оскільки відхилила пропозицію керівництва перейти на вечірні програми. Однак сама ведуча заявила, що їй не пропонували жодних конкретних варіантів і попросили «почекати декілька місяців». У своєму Twitter вона повідомила, що її «звільнили за те, що вона займалася журналістикою». Ана Пастор відома своїми безкомпромісними інтерв’ю та реакцією на звинувачення Народної партії у «лівій упередженості».
Її усунення – одне із серії таких кроків стосовно співробітників RTVE, які критикували політику уряду консервативного прем’єр-міністра Маріано Рахоя (Mariano Rajoy).
Першими звільнили тих, хто посідав керівні посади. За ними змушені були піти Алісія Монтано (Alicia Montano), яка очолювала інформаційно-аналітичну програму Informe Semanal / «Тижневий бюлетень» та журналіст Xaв’єр Фортес (Xavier Fortes) з Canal 24 Horas.
Франа Льоренте (Fran Llorente), який очолював на TVE службу новин, звинуватили у «політичній заангажованості». У червні його замінив Хуліо Сомоано (Julio Somoano), який керував місцевим телеканалом Telemadrid, хоча під час голосування майже 70% співробітників висловили свою недовіру щодо його кандидатури.
«Усі звільнення, що відбуваються на RTVE, схоже, підтверджують найгірші побоювання відродження політичного контролю відколи у червні було озвучено зміну методу призначення керівників каналу, – заявляє RSF. – Cумно бачити, як державні медіа знову стають полем політичної битви на шкоду праву громадськості на різноманітну та збалансовану інформацію».
«RTVE, – наголошують «Репортери без кордонів», – різко відвертається від прогресу, досягнутого в останні роки з погляду незалежності від уряду, прогресу, що відображався у збільшенні глядацької аудиторії».
Медіаорганізація пов’язує нову негативну тенденцію з тим, що раніше призначення голови RTVE затверджували дві третини депутатів парламенту. Згідно з новими правилами, тепер для цього достатньо простої більшості.
RSF додає: проблема незалежності державних ЗМІ гостро стоїть не тільки в Іспанії, а й в інших країнах ЄС – Словенії, Португалії та Франції.