Акторка з «Невинності мусульман» вимагає вилучити фільм з YouTube
Акторка з «Невинності мусульман» вимагає вилучити фільм з YouTube
Акторка подала 19 вересня до Лос-Анджелеського суду позов з вимогою примусити YouTube видалити фільм.
Гарсія звинувачує творця фільму Накулу Бесслі Накулу, він же Сем Бесайл, у провокаційній діяльності та псуванні її професійної репутації.
За словами акторки, вона не мала гадки про те, що у фільмі буде присутній провокаційний, сексуальний та антирелігійний контекст. У сценарії, з яким вона працювала, не було натяків на іронію над постаттю пророка Мухаммеда, заявила Сінді Лі Гарсія.
Адвокат акторки повідомив, що вона почала отримувати погрози. У позові також вказується, що відеохостиг YouTube відмовився видалити фільм на прохання акторки.
Продемонстрований в інтернеті фільм Innocence of Muslims («Невинність мусульман»), автором якого вказувався американець Сем Бесайл (Sam Bacile), показував пророка Мухаммеда в критичному ракурсі, що спричинило хвилю насильства у Бенгазі та Каїрі. Журналісти Associated Press заявили, що Сем Бесайл – вимишлена особа, а режисером фільму насправді є мешканець штату Каліфорнія Накула Бесселі Накула (Nakoula Basseley Nakoula).
Під час нападу на дипломатичні представництва США було вбито чотирьох працівників консульства, включно з послом США у Лівії Крістофером Стівенсом (ChristopherStevens).
80 осіб, які брали участь у створенні фільму (актори і члени знімальної групи), відмежувалися від стрічки, заявивши, що у фінальній версії сюжетні лінії та смислові акценти було кардинально змінені.
Через фільм відеохостинг YouTube заблокували у Пакистані та Афганістані. Протестуючі в країнах із розвиненими мусульманськими общинами влаштовують акції перед американськими дипломатичними установами – мітинги протесту турбують владу Австралії, Бельгії, Франції, Великобританії, Пакистану, Афганістану Індонезії.
У неділю в демонстрації проти фільму взяли участь близько 1,5 тис. студентів Кабульського державного університету, більше 70 осіб постраждали під час акції протесту під стінами посольства США у Каїрі. Фільм засудив президент Індонезії Сусіло Бамбанг Юдхойоно (Susilo Bambang Yudhoyono).
У вівторок з’явилася інформація щодо можливого блокування YouTube у Росії – про це розповів голова російського Мінкомзв’язку Микола Нікіфоров. Повністю заблокувати увесь YouTube на території Росії, за словами Нікіфорова, можуть вже 3–5 жовтня.
У середу відеохостинг YouTube був заблокований у Судані.