Прихильники Білозерської підготували петицію у відповідь на звинувачення її у расизмі
Прихильники Білозерської підготували петицію у відповідь на звинувачення її у расизмі
У своєму блозі Білозерська «систематично висвітлює громадські, зокрема протестні і правозахисні заходи і випадки порушення прав людини», а сам журнал є «найбільш відомим і популярним україномовним блогом з цієї тематики», відзначається у петиції.
Звинувачення у расизмі, висловлені ініціативною групою на чолі із головним редактором журналу Liva.com.ua Андрієм Манчуком, у петиції названо брудною кампанією, яка проводиться з метою скасувати перемогу Білозерської.
Ініціативна група стверджує, що публікації у журналі порушують умови конкурсу The Bobs, і наводить численні цитати на підтвердження своїх звинувачень. Зокрема, на думку авторів петиції, у блозі Білозерської опубліковано багато постів ксенофобського змісту на підтримку акцій ультраправих організацій щодо залякування іноземних студентів в Україні.
Андрій Манчук на своїй сторінці у Facebook також ставить питання, чому організаторів конкурсу The Bobs не інформували, що представлений від України блог містить пости під заголовком «Голокосту не було!» або уривки із художнього твору про Адольфа Гітлера, який, за словами Олени Білозерської, пише вона сама.
«Олена Білозерська жорстко протиставляє себе існуючій владі, працює на відродження України як незалежної держави, а інформаційне агентство «Поряд з вами», яке вона очолює як головний редактор, співпрацює з відомими правозахисними організаціями України. Статті і репортажі з її блогу часто передруковують потужні ЗМІ, і це сильно допомагає поширенню інформації про протестні акції або порушення чиїхось прав», – підкреслюється у петиції.
Журі цьогорічного The Bobs визнало блог Білозерської найращим журналом українською мовою. Серед інших фіналістів конкурсу – стали блог китайського автора Лі Ченгпенга («Найкращий блог»), марокканський проект «475» («Найкраща кампанія соціального активізму»), китайський сайт FreeWeibo («Найкраща інновація»), приз від медіаорганізації «Репортери без кордонів» (RSF) отримав журнал Фабі Кувассі.