Фіналіста The Bobs Олену Білозерську звинуватили у расизмі

00:00,
12 Травня 2013
983

Фіналіста The Bobs Олену Білозерську звинуватили у расизмі

00:00,
12 Травня 2013
983
Фіналіста The Bobs Олену Білозерську звинуватили у расизмі
Ініціативна група на чолі із головним редактором журналу Liva.com.ua Андрієм Манчуком звернулася до оргкомітету The Bobs із проханням скасувати результати цьогорічного конкурсу, за якими найкращим блогом українською мовою було визнано журнал Олени Білозерської. Про це повідомляється в оприлюдненій на сайті Change.org петиції.

У петиції вказано, що українська права журналістка і громадська активістка Олена Білозерська у своєму блозі «пропагує расистські та інші антидемократичні дискримінаційні ідеї».

Ініціативна група стверджує, що публікації у журналі порушують умови конкурсу The Bobs, і наводить численні цитати на підтвердження своїх звинувачень. Зокрема, на думку авторів петиції, у блозі Білозерської опубліковано багато постів ксенофобського змісту на підтримку акцій ультраправих організацій щодо залякування іноземних студентів в Україні.

Андрій Манчук на своїй сторінці у Facebook також ставить питання, чому організаторів конкурсу The Bobs не інформували, що представлений від України блог містить пости під заголовком «Голокосту не було!» або уривки із художнього твору про Адольфа Гітлера, який, за словами Олени Білозерської, пише вона сама.

У відповідь на звинувачення Олена Білозерська на своїй сторінці у Facebook написала, що вважає звинувачення безпідставними і упередженими: «Нарили цитат із моїх постів 5-6 річної давнини – що я вважаю корисними акції під гаслом «Пам’ятай, чужинець, тут господар українець!» (вони, вочевидь, із цим незгодні і вважають, що господарями в Україні має бути хтось інший). Також відкопали цитату, де я пишу, що через багато років у Берліні стоятиме пам’ятник Гітлеру (як Чінгісхану у Монголії, хоча він вчинив не менше звірств; як Леніну і Сталіну, які вбили людей на порядок більше, ніж Гітлер з Чінгісханом разом узяті). Мала я рацію щодо цього пам’ятника чи ні –сперечатися марно, це покаже лише час».

Активістка також пише, що не думає виправдовуватись: «У профайлі мого ЖЖ чітко написано, хто я: «Безпартійний, позаорганізаційний, незалежний журналіст правих поглядів». Я свої погляди ніколи не міняла і не приховувала. Звісно, я не нацист і не фашист. Більше того, вважаю, що нацистів і фашистів у сучасній Україні або нема, або мені про них нічого не відомо. ВО «Свобода» – парламентська партія. «Патріот України» – офіційно зареєстрована громадська організація. Якби у їхній програмі чи публічних виступах лідерів було щось нацистське, їх, як мінімум, одразу заборонили б».

Натомість активістка вважає, що ті люди, які на неї скаржаться, не хочуть, що Україна була ближче до Європи. «Мої погляди – це бажання вивести мою державу, причому якомога далі, з-під впливу імперської Росії, колишньої метрополії. Далі від Росії – ближче до Європи. Наскільки мені відомо, люди, які на мене скаржаться, мають діаметрально протилежні погляди і не можуть через це зберігати неупередженість», – відзначилаі Білозерська.

«Телекритика» очікує заяви організаторів конкурсу.

Фіналістами цьогорічного The Bobs стали блог китайського автора Лі Ченгпенга («Найкращий блог»), марокканський проект «475» («Найкраща кампанія соціального активізму»), китайський сайт FreeWeibo («Найкраща інновація»), приз від медіаорганізації «Репортери без кордонів» (RSF) отримав журнал Фабі Кувассі, найкращим блогом українською мовою було визнано журнал Олени Білозерської.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Facebook/bilozerska.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду