Білозерська: скандал із The Bobs міг бути ініційований ФСБ Росії
Білозерська: скандал із The Bobs міг бути ініційований ФСБ Росії
«Звісно, ні для когось ж не секрет, що всі наші місцеві так звані борці з фашизмом – це кремлівська агентура. Більше того, я навіть маю одну конспірологічну теорію з цього приводу, яку виклала у колонці – не виключено, що цей скандал був штучно створений ФСБ Росії для того, щоб вдарити по міжнародному іміджу України, представивши її країною, де процвітають нацистські настрої. Тому це удар по країні, перш за все. Сама я абсолютно не засмучена, бо, перепрошую, вони мені зробили таку рекламу, яку ні за яку гроші не купиш, але за державу прикро», – відзначила Білозерська.
При цьому автор наголосила, що сам конкурс Deutsche Welle не можна вважати заангажованим.
«Але навіть деякі депутати Бундестагу почали тиснути на організаторів, якісь правозахисні організації, а Німеччина досі має сильний комплекс провини щодо нацизму, тому така реакція», – додала журналіст.
Білозерська також заперечила наявність нацистських, ксенофобських та расистських висловлювань у її матеріалах. «Звісно, ні. У мене в профайлі написано, що я безпартійний, поза організаційний, незалежний журналіст правих поглядів, але звісно не фашист, не нацист, не расист і т. д.» – вказала вона.
15 травня Deutsche Welle, організатор міжнародного конкурсу блогів і медіаактивістів The Bobs, позбавив Олену Білозерську призу глядацьких симпатій за найкращий україномовний блог. Рішення Deutsche Welle прийняла разом із незалежним членом міжнародного журі від України Мустафою Найємом після ретельної перевірки блогу Білозерської.
Наприкінці синулого тижня ініціативна група на чолі із головним редактором журналу Liva.com.ua Андрієм Манчуком звернулася до оргкомітету The Bobs із проханням скасувати результати цьогорічного конкурсу, за якими найкращим блогом українською мовою було визнано журнал Олени Білозерської. Відповідну петицію було опубліковано на сайті Change.org. У петиції було заявлено, що Олена Білозерська у своєму блозі «пропагує расистські та інші антидемократичні дискримінаційні ідеї», а її публікації порушують умови конкурсу The Bobs.
Андрій Манчук у своєму Facebook висловив здивування з приводу того, чому організаторам The Bobs не повідомили, що представлений від України блог містить пости під заголовком «Голокосту не було!» або уривки із художнього твору про Адольфа Гітлера, який, за словами Олени Білозерської, пише вона сама.
Прихильники Білозерської, в свою чергу, почали підписувати петицію на її захист. Зокрема, вони відзначили, звинувачення проти Білозерської є брудною кампанією, яка проводиться з метоб скасувати її перемогу. Олена Білозерська, підкреслювалося у зверненні, систематично висвітлює різноманітні протестні акції, які проводять партії та організації різного політичного спрямування, а також акції з виключно соціальними вимогами.
Згодом представники Deutsche Welle заявили, що поважають рішення незалежних членів журі і результати голосування користувачів стосовно блогу Олени Білозерської. Хоча це не означає, що Deutsche Welle погоджується з окремими висловлюваннями автора блогу.
Фіналістами цьогорічного The Bobs стали блог китайського автора Лі Ченгпенга («Найкращий блог»), марокканський проект «475» («Найкраща кампанія соціального активізму»), китайський сайт FreeWeibo («Найкраща інновація»), приз від медіаорганізації «Репортери без кордонів» (RSF) отримав журнал Фабі Кувассі, найкращим блогом українською було визнано журнал Олени Білозерської, найкращим мікроблогом української – Twitter Ольги «Білочки» Супрун @ola_bilo4ka. З повним переліком переможців у всіх номінаціях можна ознайомитися на сайті The Bobs.