Олену Білозерську позбавили премії The Bobs

00:00,
16 Травня 2013
1966

Олену Білозерську позбавили премії The Bobs

00:00,
16 Травня 2013
1966
Олену Білозерську позбавили премії The Bobs
Deutsche Welle, організатор міжнародного конкурсу блогів The Bobs, позбавив Олену Білозерську призу глядацьких симпатій за найкращий україномовний блог. Про це повідомляється на сайті конкурсу.

«Після ретельної перевірки Deutsche Welle вирішила зняти кандидатуру Олени Білозерської з конкурсу The Bobs. Тому приз глядацьких симпатій за кращий блог українькою мовою в 2013 році присуджено не буде», – відзначається у заяві оргкомітету конкурсу.

Рішення Deutsche Welle прийняла разом із незалежним членом міжнародного журі від України Мустафою Найємом після ретельної перевірки блогу Білозерської. Мустафа Найєм у своєму Facebook відзначив: «Це спільне рішення – моє і редакції Deutsche Welle. Головний аргумент: мені не хотілося б, щоб перший же рік участі української мови в конкурсі The Bobs ознаменувався таким скандалом. У цьому є й частка моєї відповідальності».

Скасування результатів конкурсу організатори пояснюють наявністю право-популістських меседжів у блозі української номінантки. «Після оголошення результатів конкурсу, редакції Deutsche Welle повідомили, що в записах блогу Олени Білозерської, опублікованих декілька років тому, містяться право-популістські повідомлення, що не відповідає критеріям конкурсу та ідеології Deutsche Welle», – відзначається у заяві Deutsche Welle.

Організатори також розповіли, що отримали знаучну кількість листів від громадських діячів та політиків на підтримку блогу Олени Білозерської, але приймаючи рішення про скасування результатів вирішили керувалися лише власними критеріями. «Для оцінки справедливості присудження премії Deutsche Welle вирішила керуватися власними переконаннями, незалежно від голосування користувачів. Як медіапідприємство, котре сповідує цінності демократії, дотримання прав людини, свободи слова та думки, для нас найвищою вимогою залишається достовірність», – підкреслив оргкомітет конкурсу.

Наприкінці синулого тижня ініціативна група на чолі із головним редактором журналу Liva.com.ua Андрієм Манчуком звернулася до оргкомітету The Bobs із проханням скасувати результати цьогорічного конкурсу, за якими найкращим блогом українською мовою було визнано журнал Олени Білозерської. Відповідну петицію було опубліковано на сайті Change.org. У петиції було заявлено, що Олена Білозерська у своєму блозі «пропагує расистські та інші антидемократичні дискримінаційні ідеї», а її публікації порушують умови конкурсу The Bobs.

Андрій Манчук у своєму Facebook висловив здивування з приводу того, чому організаторам The Bobs не повідомили, що представлений від України блог містить пости під заголовком «Голокосту не було!» або уривки із художнього твору про Адольфа Гітлера, який, за словами Олени Білозерської, пише вона сама.

Прихильники Білозерської, в свою чергу, почали підписувати петицію на її захист. Зокрема, вони відзначили, звинувачення проти Білозерської є брудною кампанією, яка проводиться з метоб скасувати її перемогу. Олена Білозерська, підкреслювалося у зверненні, систематично висвітлює різноманітні протестні акції, які проводять партії та організації різного політичного спрямування, а також акції з виключно соціальними вимогами.

Згодом представники Deutsche Welle заявили, що поважають рішення незалежних членів журі і результати голосування користувачів стосовно блогу Олени Білозерської. Хоча це не означає, що Deutsche Welle погоджується з окремими висловлюваннями автора блогу.

Фіналістами цьогорічного The Bobs стали блог китайського автора Лі Ченгпенга («Найкращий блог»), марокканський проект «475» («Найкраща кампанія соціального активізму»), китайський сайт FreeWeibo («Найкраща інновація»), приз від медіаорганізації «Репортери без кордонів» (RSF) отримав журнал Фабі Кувассі, найкращим блогом українською було визнано журнал Олени Білозерської, найкращим мікроблогом української – Twitter Ольги «Білочки» Супрун @ola_bilo4ka. З повним переліком переможців у всіх номінаціях можна ознайомитися на сайті The Bobs.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Facebook/bilozerska.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду