У МЗС України розкритикували російський державний канал

00:00,
22 Жовтня 2013
1155

У МЗС України розкритикували російський державний канал

00:00,
22 Жовтня 2013
1155
У МЗС України розкритикували російський державний канал
Коментуючи сюжети на каналі «Россия 1», директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс назвав їх «сумішшю неправди і напівправди». Проте протестних нот МЗС, схоже, не оприлюднюватиме.

Як відомо, в неділю у вечірній програмі «Вести недели» Дмитро Кисельов заявив, що Віктор Янукович «здає незалежність України» і «живе ілюзіями». Коментар стосувався умов звільнення Юлії Тимошенко та підписання Україною асоціації з ЄС. У програмі також ішлося про  «Марш боротьби», що відбувся в Києві 14 жовтня. У сюжеті на цю тему УПА було названо «формуванням, яке співпрацювало з фашистами і відрізнялося надзвичайною жорстокістю». Не обійшли увагою і Волинську трагедію, тенденційно змалювавши її.

Коментуючи висловлювання російського журналіста, представник МЗС Євген Перебийніс назвав їх «далекими від журналістики».


 

«Ці сюжети, в моєму розумінні, далекі від журналістики. Вони є дивною сумішшю неправди і напівправди, а тональність і лексика ведучого створюють враження низькопробності як для оглядача міжнародних подій. Тим паче прикро, що це відбувається на державному каналі, який навпаки повинен бути прикладом виваженості і професіоналізму», - цитує його «Українська правда» з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

Проте МЗС України схоже не збирається надсилати протестних нот сусідній державі. За словами директора департаменту, глядачі «не вимагають наших підказок і коментарів щодо того, як потрібно сприймати ці сюжети». «Переконаний, що вони самі здатні відокремити полову від пшениці», - додав Перебийніс.

Також 21 жовтня голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформації, народний депутат фракції «Батьківщина» Микола Томенко заявив, що МЗС України має виступити з публічною реакцією на «відверто хамські» телевізійні сюжети російських каналів стосовно України.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
newzz.in.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду