«Україна витіснила навіть Путіна» – телекритик Аріна Бородіна про російське телебачення

«Україна витіснила навіть Путіна» – телекритик Аріна Бородіна про російське телебачення

00:00,
2 Квітня 2014
1671

«Україна витіснила навіть Путіна» – телекритик Аріна Бородіна про російське телебачення

00:00,
2 Квітня 2014
1671
«Україна витіснила навіть Путіна» – телекритик Аріна Бородіна про російське телебачення
«Україна витіснила навіть Путіна» – телекритик Аріна Бородіна про російське телебачення
Останніми місяцями державні російські телеканали говорять лише про Україну, ігноруючи важливі теми з життя самої Росії, а рейтинги підсумкових інформаційних програм випереджають серіали та розважальні шоу. Про це в інтерв’ю «Радио Свобода» розповіла російський телекритик Аріна Бородіна.

Медіаекспертка звертає увагу, що навіть після того, як відбулася «головна подія і Крим фактично стає суб’єктом РФ», федеральні канали продовжують говорити лише про події в Україні.

«Це аномально, ненормально та суперечить будь-якій здоровій логіці», – каже Бородіна і зауважує, що вибори Президента України для державних телеканалів важливіші за спорудження будинків на Далекому Сході, де люди постраждали від повені  і мешкають у тимчасовому житлі.

Телекритик знаходить кілька пояснень такій редакційній політиці. По-перше, телевізійники обґрунтовують вибір тем рейтингами, тим, що ці теми цікаві аудиторії. Однак експертка з цього приводу зазначає:  «Рейтинги, звісно, не дають відповіді на запитання, згодні глядачі чи не згодні. Але вони, безперечно, фіксують велику увагу до теми. І далі логіка яка вмикається: по-перше, накручувати, нагрівати та накачувати інформаційний порядок денний цією темою, якщо вона дає віддачу. Це так само, як із серіалами чи шоу, якщо його дивляться, давай більше. Те саме з новинами».

По-друге, федеральні канали мають завдання переконати населення Росії у справедливості та правомірності політики Путіна, зазначає Бородіна.

«Це дуже важливо: показати громадянам, що у нас сильна країна із сильним керівником, якому наплювати на думку світових лідерів та злощасної Америки. Це дуже важливо особливо на фоні якихось соціальних негараздів, невисоких зарплат у деяких регіонах, пенсій, проблем, що є в людей, – пояснює телекритик. – Простіше говорити про силу, завоювання та звільнення у розумінні влади, ніж про якісь насущні проблеми».

В авторській колонці, опублікованій на сайті vedomosti.ru, Аріна Бородіна наводить конкретні дані щодо рейтингів інформаційний програм на російському телебаченні.

Підсумкову програму «Время» з Ірадою Зейналовою на каналі «Первый» у березні дивилися 25% глядачів країни, програму Дмитра Кисельова «Вести недели» на телеканалі «Россия 1» – близько 20%. При цьому у січні показники обох програм були на рівні 15-16% частки аудиторії.

Експертка зазначає, що державні канали мовлять майже в режимі надзвичайної ситуації. На телеканалах «Первый» та «Россия 1» постійно тривають спеціальні випуски політичних ток-шоу, щоденні новини збільшили свій хронометраж майже удвічі, підсумкові програми також тривають довше, ніж зазвичай. Через це постійно зміщується час виходу головних телесеріалів та навіть випусків КВК, зауважує Ірина Бородіна.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Аріна Бородіна, svoboda.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду