Симоненко і Медведчук – серед головних «джинсовиків» у жовтні – ІМІ
Симоненко і Медведчук – серед головних «джинсовиків» у жовтні – ІМІ
За даними моніторингу, рівень «джинси», порівняно з минулим місяцем, не змінився як у друкованих, так і в інтернет- виданнях, і склав відповідно 7% та 13% від загальної кількості матеріалів. У друкованих виданнях 76% «джинси» мало політичне спрямування, у інтернет-виданнях — 82%. Головні замовники політичних немаркованих промоційних матеріалів залишились ті ж самі, що й минулого місяця.
Петро Симоненко та Віктор Медведчук «джинсували» у темі про «небезпеки» асоціації з ЄС та необхідність референдуму з цього приводу:
«Симоненко призвал европолитиков поддержать проведение референдума» (Lb.ua)
«Симоненко обратился к европейским левым по поводу ситуации, сложившейся вокруг референдума» («Обозреватель»)
«Сбор подписей в поддержку референдума начнется с 10 октября — Симоненко» («Обозреватель»)
«Виктор Медведчук: «Референдум пройдет при любой политической погоде»» («Комсомольская правда в Украине» від 09.10.13)
«Пришло время гражданам Украины напомнить о себе – Медведчук» («Обозреватель»)
«"Украинский выбор" объединил граждан, требующих референдума о выборе вектора интеграции» («Обозреватель»)
Натомість Микола Катеринчук просував підписання асоціації:
«Николай Катеринчук: "Мы должны донести до всех необходимость для Украины стать полноправным членом европейского союза"» (« Факты» від 09.10.13)
«Николай Катеринчук закладывает основы ассоциации с Европейским Союзом» («Сегодня» від 9.10.13, неналежне маркування).
Продовжував активно піаритись в загальнонаціональних виданнях тоді ще міський голова Одеси Олексій Костусєв:
«Алексей Костусев укрепляет свои позиции в Одессе» («Обозреватель»)
«Мер Алексей Костусев открыл в Одессе новый детский сад» («Комсомольская правда в Украине» і «Факты»).
У жовтні ІМІ також зафіксував «джинсу» кількох міністрів: Міністра соціальної політики Наталії Королевської, віце-прем’єр-міністра Олександра Вілкула, міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової. А також політиків нижчого рангу - Олександра Фельдмана, Михайла Бродського.
Ціла серія матеріалів у жовтні була присвячена стабільності гривні.
Серед замовників комерційної «джинси» відзначилась «Укрзалізниця», вважають експерти ІМІ. Це публікації «Генеральный директор «Укрзализныци» Сергей Болоболин: "Уже к середине октября железная дорога будет полностью готова к зиме"» («Факты» від 08.10.2013) та «Железная дорога за свои средства построила для местных жителей удобный и безопасный путепровод» («Факты» від 11.10.13)
Серед друкованих видань найбільше сумнівних матеріалів розмістила «Комсомольская правда в Украине» ( 12 публікацій). У «Фактах» було зафіксовано 8 таких матеріалів, у «Сегодня» - 4, в «Українському тижні» - 1. У тижневиках «Корреспондент» і «Комментарии» в жовтні «джинси» не виявлено.
Серед інтернет-видань лідером з розміщення джинси у жовтні став сайт «Обозреватель». Не виявлено сумнівних матеріалів на сайті «Ліга», також варто зазначити що на цьому сайті немає «джинси» вже другий місяць поспіль. На Lb.ua та «УНІАН» виявлено по 2 матеріали з ознаками замовності.
Моніторинг ґрунтується на аналізі 380 матеріалів у друкованих та 84 матеріалів в інтернет-виданнях, що вийшли у період з 7 до 13 жовтня 2013 року.
Проект з моніторингу «джинси» та неналежного маркування проводить Інститут масової інформації у шести загальнонаціональних друкованих виданнях («Комсомольская правда в Украине», «Факты», «Корреспондент», «Коментарі», «Сегодня» і «Український тиждень» ) та чотирьох інтернет- виданнях («Лига», «Обозреватель», УНІАН і LB.ua). Проект реалізується за підтримки Інтерньюз Нетворк.