«Fact checking – найбільша проблема онлайн-журналістики», – Андрій Юричко
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«Fact checking – найбільша проблема онлайн-журналістики», – Андрій Юричко
Про це йшлося на тренінгу «Онлайн-журналістика» для студентів Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, який провели експерти Академії української преси.
На його думку, подібний підхід не виправдовує поверхневої перевірки фактів та поширення припущень та узагальнень, які видаються за об’єктивний аналіз. Наявність надійних джерел інформації, перевірка викладених фактів, своєрідний «факт чекінг», який став стандартом зарубіжних онлайн-медіа, повинен стати першочерговим і для українських журналістів. Андрій Юричко підкреслив, що недовіра до повідомлень у медіа, а зокрема, через інтернет-медіа, які часто використовуються для поширення компромату чи «чорного піару», підриває довіру до професії журналіста взагалі.
Але якщо говорити про професійні стандарти, то залучення новітніх технологій в журналістиці в принципі нічого не змінило. «Журналісти пишуть – а люди читають», – зазначив медіатренер. Новітні медіа вносять свої корективи в процес створення матеріалу, зокрема, вимагаючи не довіряти та ретельно перевіряти інформацію із соціальних мереж та інтернету.
Президент АУП Валерій Іванов підкреслив, що неприпустимо, коли медіа цитують неперевірену інформацію із соціальних мереж. Надаючи неправдиву інформацію, журналісти втрачають довіру аудиторії. «Успішний журналіст той, хто має велику кількість джерел для перевірки інформації та пошуку нових ідей та тем», – відзначив він.
Також учасники тренінгу «Онлайн-журналістика» отримали практичні завдання та практикувались у написанні журналістських матеріалів, прослухали курс із авторського права в інтернеті та інтернет-безпеки журналістської діяльності.
Раніше президент Академії української преси Валерій Іванов під час тренінгу для журналістів місцевих видань «Стандарти журналістики в умовах військових конфліктів» у місті Нікополь закликав журналістів ретельно перевіряти факти про події на сході, а також займатися журналістикою, а не пропагандою.