Комітет захисту журналістів стурбований перешкоджанням журналістській діяльності у Криму
Комітет захисту журналістів стурбований перешкоджанням журналістській діяльності у Криму
Комітету відомо, що останніми днями в Криму відбувалися напади на журналістів, їхній роботі перешкоджали, забирали техніку.
«Ми звертаємося до всіх сторін, залучених до кризи в Україні, аби журналісти мали змогу працювати безпечно, вільно та без страху репресій, – каже координатор CPJ у Європі та Центральній Азії Ніна Огнянова. – Всі українські громадяни, незалежно від етносу чи політичних уподобань, мають право отримувати повноцінний набір новин, особливо у цей критичний момент».
За інформацією Центру журналістських розслідувань, в неділю їхній офіс у Сімферополі штурмували і захопили люди в масках.
Центр також повідомляє, що представники місцевого парламенту звинувачують українські медіа у «поширенні паніки» та «нав’язуванні некоректної та упередженої інформації» про події в регіоні. Депутати погрожували «закрити витік брехливої та упередженої інформації, щоб вберегти громадськість від негативного впливу».
«Чорноморську телерадіокомпанію» після цього таки вимкнули. Її головна редакторка Олександра Квітко так прокоментувала цю подію агентству УНІАН: «Лише два локальні канали мовлять на території республіки. Чорноморська Телерадіокомпанія та Кримський державний мовник ДТРК «Крим». Через вимкнення «Чорноморської» місцеві мешканці будуть позбавлені права вибору. Тепер вони матимуть лише одну «правильну» думку».