Масово поширене фото «хлопчика з Донецька на руїнах» виявилось фейком
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Масово поширене фото «хлопчика з Донецька на руїнах» виявилось фейком
Про це пише Радіо Свобода.
Цими днями у соціальних мережах набула популярності світлина з «маленьким хлопчиком, який шукає маму серед руїн». Фото, буцімто, зроблене після обстрілу місцевості українськими військовими. Так, наприклад, на сторінці одного із користувачів Facebook світлина набрала понад 10 тисяч поширень.
В описі до фото читаємо: «Весь світ, як-то кажуть, «облетіло» фото мертвого малюка-біженця. Шкода його, звичайно... Але чому ніхто не звернув увагу на фото ось цього хлопчика з Донецька, який шукає вбиту матір серед руїн розбомбленого ЗСУ будинку? А, журналюги?»
Весь мир, как говорится, "облетело" фото утонувшего малыша-беженца. Жаль его, конечно...Но почему, сука, никто не обрат...
Posted by Борис Павличенко on 10 вересня 2015 р.
Однак, це не світлина, а кадр постановочного фрагменту із відеокліпу про дітей Донбасу. Про це написав сам автор відео на своїй сторінці у Facebook. За його словами, у новинах і спільнотах кадр із кліпу поширили із описом, що не відповідає дійсності. Коли ж чоловік звернув на це увагу, в одній із таких спільнот його «забанили».
Сегодняшняя лента новостей, а так же множество пабликов Вконтакте, буквально кишит скриншотами из клипа, который я снял ...
Posted by Дэн Леви on 17 серпня 2015 р.
«Сьогодні стрічка новин, так само як і безліч спільнот «Вконтакті», буквально кишить скріншотами з кліпу, який я зняв і змонтував для Олексія Смирнова. Як результат, всі коментарі насичені ненавистю, образами і повною відсутністю логіки, причому авторами більшості з них є громадяни Російської Федерації, які живуть далеко. Я в свою чергу, відповів, що це кадри з кліпу, і опис не відповідає дійсності, за що був миттєво забанений адміністраторами. Я часто чую питання: «Коли це все вже скінчиться?» – думаю тоді, коли кожен з нас звільниться від сліпої ненависті і почне думати своєю головою», – написав він.
Раніше російські ЗМІ поширили новину з нібито заявою голови Одеської облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі про можливий вихід Одеси зі складу України. Новина з’явилась на сайтах російських телеканалів «Звезда» та РЕН-ТВ. Також «цитату» про «вихід Одеси зі складу України» активно поширили у соціальних мережах та низці сайтів, як «Русская весна», «Антифашист», PolitRussia, Украина.ру.