Російські ЗМІ повторно поширили фейк про Україну і Монголію

Російські ЗМІ повторно поширили фейк про Україну і Монголію

12:40,
3 Березня 2016
2976

Російські ЗМІ повторно поширили фейк про Україну і Монголію

12:40,
3 Березня 2016
2976
Російські ЗМІ повторно поширили фейк про Україну і Монголію
Російські ЗМІ повторно поширили фейк про Україну і Монголію
Автори:
Цими днями російські ЗМІ поширювали новину нібито Верховна Рада України звернулася до хуралу, парламенту Монголії, з вимогою компенсації за руйнування Києва військами Батия в XIII столітті і геноцид українського народу. Однак, прес-аташе посольства Монголії в Росії Намсрай Лхагвасурен повідомив, що у посольстві нічого не знають про існування листа з такими вимогами.

«Інформація про те, що Україна вимагає від Монголії компенсацію за руйнування Києва військами Батия в XIII столітті, яка з’явилась у медіа просторі у травні 2015 року, виявилась не жартом. Монгольські дипломати офіційно підтвердили: українська влада вимагає компенсації за навалу хана Батия і руйнування Києва татаро-монголами», – розповіли у вівторок «Вести.ру».

Така «новина» вже з’являлась у російських ЗМІ у 2015 році. Тоді, на сайті російського каналу «Звезда» її подали як жарт, інші російські ЗМІ представили її як справжню новину, пише Радіо Свобода.

Російські ЗМІ повернулись до цієї теми після інтерв’ю прес-аташе посольства Монголії в Росії Намсрая Лхагвасурена в ефірі «Вести ФМ» 29 лютого, в якому він нібито підтвердив факт звернення українського парламенту до монгольського в травні 2015 року.

Ось фрагмент із діалогу Намсрая Лхагвасурена і ведучого Петра Фьодорова в ефірі «Вести ФМ», як це було подано:

Намсрай Лхагвасурен: «Верховна Рада України написала офіційного листа Великому державному хуралу (це наш парламент), що в XIII столітті хан Батий (це Золота Орда, це онук Чингісхана) здійснив геноцид українського народу. Вони вимагали платити компенсацію. І про це на російських сайтах, на монгольських сайтах все написали і потім кореспондент наш спитав у нашого голови Великого державного хуралу: «Лист насправді був?». І відповідав наш глава Великого державного хуралу: «Взагалі в історії середньовіччя там була Київська Русь, Української держави тоді не було такої, і якщо Верховна Рада напише всі імена українських громадян, які зазнали геноциду, і їхніх сімей, то Монголія готова заплатити».

Петро Фьодоров: «Я думав, що це жарт. Я в інтернеті писав: не може бути. А виявилося – правда».

Після ефіру «новину» про нібито вимогу з боку України компенсації від Монголії надрукували «Вести.ру», «Ридус», «Русская Весна»«Утро.ру» та інші.  

У коментарі російському каналу «Дождь» Лхагвасурен пояснив, що під час ефіру «Вести.ФМ» лише переказав зміст «інтернет-сенсації», першоджерелом якої, за його словами, стала замітка на сайті «ЦентрАзия», від 8 травня 2015 року. У посольстві, за його словами, нічого не знають про існування такого листа: «Ніхто не бачив такого листа... Я що прочитав, те і говорив там», – заявив дипломат, додавши, що давав інтерв’ю не як представник посольства, а як приватна особа.

Раніше МЗС РФ збрехало про заборону в'їзду в Україну Дуні Міятович. Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова сказала: «Нещодавно у Відні відбувся форум з обговорення проблем пропаганди, свободи ЗМІ, порушення прав журналістів, «на полях» якого, здається, телеканал «Звезда» взяв інтерв'ю у спецпредставника ОБСЄ з питань свободи слова. Дуня Міятович сказала, що їй закрито в'їзд в Україну - їй не видають української візи. І це представнику ОБСЄ зі свободи слова!». Пізніше Дуня Міятович спростувала цю заяву у Twitter.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
news.tochka.net
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду