Російські ЗМІ поширили фейкову «заяву» Саакашвілі про вихід Одеси зі складу України

Російські ЗМІ поширили фейкову «заяву» Саакашвілі про вихід Одеси зі складу України

12:49,
9 Вересня 2015
7662

Російські ЗМІ поширили фейкову «заяву» Саакашвілі про вихід Одеси зі складу України

12:49,
9 Вересня 2015
7662
Російські ЗМІ поширили фейкову «заяву» Саакашвілі про вихід Одеси зі складу України
Російські ЗМІ поширили фейкову «заяву» Саакашвілі про вихід Одеси зі складу України
Автори:
Російські ЗМІ поширили новину з нібито заявою голови Одеської облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі про можливий вихід Одеси зі складу України.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Однак, у повідомленні зазначається, що першоджерело таких «заяв» не вказане, а представлена цитата з його промови свідчить про те, що керівник ОДА каже про напруженість в українській Бессарабії, а не в Одесі.

Новина з’явилась на сайтах російських телеканалів «Звезда» та РЕН-ТВ. Також «цитату» про «вихід Одеси зі складу України» активно поширили у соціальних мережах та низці сайтів, як «Русская весна», «Антифашист», PolitRussia, Украина.ру.

Названі ЗМІ посилаються на портал «РосИнфо», де опубліковано матеріал із назвою «Провидець Саакашвілі напророкував вихід Одеси зі складу України».

Однак «РосИнфо» не дає посилання на першоджерело інформації, натомість цей портал подає лише цитату: «Регіон української Бессарабії досить нестабільний, – зазначив Саакашвілі. – Тут можна грати на небезпечній політичній та соціальній ситуації. У регіоні повторюється ситуація Донбасу – українська влада представлена слабо, українських ЗМІ та телебачення практично немає. Мовлення веде Росія і сепаратисти. Одеса направляє туди групи Нацгвардії і деякі інші підрозділи, – пояснив голова ОДА, – однак назвати їх представниками влади не можна, визнав він».

Схожа цитата, зазначає Радіо Свобода, є на відео «112 каналу»: виступу Міхеїла Саакашвілі на розширеному засіданні Кабінету Міністрів України за участі голів обласних державних адміністрацій. (Відео з 1:07).

«У цій промові Саакашвілі не говорить про можливий вихід Одеси зі складу України, а висловлюється тільки про ситуацію на півдні Одеської області – на терені Бессарабії», - зазначає Радіо Свобода.

Подібні заяви  про напружену соціальну і політичну ситуацію у цьому регіоні Саакашвілі робив і в інших інтерв’ю, зокрема тому ж каналові «112» та NewsOne (Відео з 5:12).

Політик вважає, що в українській частині Бессарабії, що на півдні Одеської області, накопичилася величезна кількість проблем, які використовують антиукраїнські сили у намаганні сформувати в цьому регіоні сепаратистські настрої.

В команді Міхеїла Саакашвілі на запитання Радіо Свобода відповіли, що заяви російських ЗМІ на тему виходу Одеси зі складу України є настільки абсурдними, що навіть не потребують спростування.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Міхеїл Саакашвілі, golos.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду