Суспільне мовлення має бути орієнтиром для усіх членів суспільства – Діана Дуцик
Суспільне мовлення має бути орієнтиром для усіх членів суспільства – Діана Дуцик
Такі думки висловилавиконавча директорка ГО «Телекритика» Діана Дуцик під час конференції «Реорганізація державних ТРК та створення НСТУ: регіональний вимір».
У своєму виступі експертка порадила суспільним мовникам дотримуватися рекомендацій Комітету міністрів Ради Європи. Вона нагадала, що суспільне мовлення має бути орієнтиром для усіх членів суспільства, а його контент – націленим на різні категорії суспільства, зверненим до усіх поколінь і доступним на усіх платформах.
Діана Дуцик зазначила, що нині рівень довіри до державних ЗМІ дуже низький, тому треба враховувати помилки і працювати над здобуттям довіри глядачів. Необхідно також створювати єдиний навчальний центр, де навчати високих етичних та стандартів якості контенту. «Якість новин на регіональних канал вкрай низька. Телеканали продовжують рекламувати владу. Є велика кількість джинси і паркетних матеріалів. Цього не може бути на суспільному каналі», - додала експертка.
Пані Дуцик зазначила, що суспільний мовник має бути форумом плюралістичних дискусій, оскільки саме на нього покладається функція виховання активних громадян. Суспільні мовники, за її словами, мають підтримувати контакти з людьми на місцях, показувати як працюють демократичні інститути, як має розвиватися і будуватися держава.
Крім того, необхідно контролювати дії центральної та місцевої влади, вважає експертка. Однак додає: «Поки що я не можу собі уявити незалежне розслідування на регіональному телебаченні».
Останнє, на чому закцентувала виконавча директорка ГО «Телекритика», - те, що місія суспільного – бути платформою для поширення національної і європейської культурної спадщини.
Конференція «Реорганізація державних ТРК та створення НСТУ: регіональний вимір» відбувається за сприяння Ради Європи в рамках проекту «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі», що фінансується Урядом Канади