Як сьогодні американські медіа зреагували б на вотергейтський скандал – погляд відомої тележурналістки

00:00,
12 Серпня 2014
3573

Як сьогодні американські медіа зреагували б на вотергейтський скандал – погляд відомої тележурналістки

00:00,
12 Серпня 2014
3573
Як сьогодні американські медіа зреагували б на вотергейтський скандал – погляд відомої тележурналістки
У теперішніх Сполучених Штатах відгук на вотергейтський скандал взагалі не був би таким масштабним, як тоді коли він стався, вважає колишня репортерка CBS News у Вашингтоні і ведуча цієї телемережі Шерил Етткіссон (Sharyl Attkisson).

У програмі This Week телемережі ABC вона заявила, що нині журналісти, схоже, мають набагато менший вплив, ніж 40 років тому.

«Думаю, що ми відкотилися назад від того часу, коли насправді мали повноваження як репортери», - наголосила Етткіссон.

Вона публічно розмірковувала над тим, як поставилися б до суперечливої справи у сьогоднішньому світі, заполоненому телебаченням і соціальними медіа.

Журналістка намалювала таку картину: «Ніксон у принципі відмовився б передати плівку із записами Конгресу. Його помічники відмовилися б давати свідчення Конгресу, посилаючись на п’яту поправку до Конституції чи брешучи йому, спираючись при цьому на безкарність. А ті, хто відстоює політичні й особливі інтереси, представили б у соціальних медіа Боба Вудворда та Карла Бернстейна суперечливими фігурами». Саме ці репортери The Washington Post розкрутили найгучніший у новітній історії США політичний скандал і вписали свої імена в історію американської журналістики.

«Наприкінці Ніксон виступив би у популярному вечірньому комедійному шоу. Він з гумором називав би своїх напасників політичними мисливцями за відьмами у стилі теорій про змови», - завершила свій гіпотетичний опис тележурналістка із великим професійним досвідом.

53-річна Шерил Етткіссон, випускниця Університету Флориди, працювала на телестанціях у штатах Флорида та Огайо, а згодом – кореспонденткою CBS та ведучою CNN і CBS. Вона удостоєна декількох нагород Emmy та ряду інших відзнак, зокрема, престижної нагороди ім. Едварда Р. Мерроу за досягнення у розсліду вальній відео-журналістиці  (Edward R. Murrow Award for Excellence in Video Investigative Reporting).

Еткінсон сказала, що їй легко було у березні ц.р. залишати CBS News через тиск, який чиниться на журналістів за їхню професійну роботу. На цій телемережі вона працювала понад 20 років.

Вона критикувала пресу за її «вельми нерішучий» виклик обмеженню діяльності медіа адміністрацією Обами та тенденцію усувати журналістів від політичних подій.

Розслідування вотергейтcього скандалу тривало понад два роки. Він виник невдовзі після переобрання республіканця Річарда Ніксона на другий термін президентства. Тоді стало відомо, що в штаб-квартирі кандидата в президенти від Демократичної партії Джорджа Макговерна велося підслуховування.

Вирішальну роль у розкритті вотергейтського скандалу, на загальне визнання, відіграла преса. 37-ий президент США Ніксон, заштовхнувшись із загрозою, 8 серпня 1974 року заявив про свою відставку.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Шерил Етткіссон, breitbart.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду