Окультно-містичні послуги. Заборонити чи легалізувати?
Забороняти рекламу окультно-містичних послуг немає сенсу. Треба переконувати кожну людину в тому, що це їй не треба. До такого висновку з деякими особистими поправками дійшли учасники прес-конференції, що відбулася в ІА «Время».
«Я не думаю, що депутати Верховної Ради займатимуться магами, чаклунами і екстрасенсами. Наші народні обранці ухвалюють лише ті закони, які збільшують прибуткову частину бюджету», – сказав директор центру допомоги жертвам деструктивних культів Ян Щекатуров. На думку фахівця, велика кількість «професіоналів», які пропонують дивитися в майбутнє за гроші, пояснюється соціальною і економічною нестабільністю в суспільстві.
Представники православної церкви більш ніж традиційні в діалозі з представниками «сил темряви», що засуджуються Біблією. «Людині для того, щоб розібратися у своїх проблемах, достатньо відповісти на три запитання: Хто ти? Звідки ти? Куди йдеш? Коли людина чесно відповідає на ці запитання, її свідомість і спосіб думок міняються, повертаючись до початку», – упевнений протоієрей Ігор Осадовский. Людей, які звертаються до провидців, необхідно переконувати в тому, що слід критично осмислити своє життя і змиритися перед богом, додав до сказаного священик.
Астролог, таролог і космоенергетик Марина Тохова вважає, що за допомогою карт таро, астрології і розрахунків допомагає людині впоратися із життєвою ситуацією.
«Необхідно створити єдиний центр, в якому працювали б люди, які проводять езотеричні практики. Створити доступний для населення прайс-лист і тестувати працівників центру на предмет рівня їхньої етичності», – пропонує вирішення проблеми астролог.
З цим не згодні представники церкви і Ян Щекатуров, який вважає, що душевними проблемами можуть займатися тільки священики і психоаналітики. «Для магів, чаклунів і езотериків є окрема стаття в кримінальному кодексі – шахрайство», – непохитний у своїй позиції директор центру допомоги жертвам деструктивних культів.
Медіаграмотність за матеріалами ІА «Время»