Містер Фрімен. Чи існує він насправді?

00:00,
24 Листопада 2010
1193

Містер Фрімен. Чи існує він насправді?

00:00,
24 Листопада 2010
1193
Містер Фрімен. Чи існує він насправді?
Його ролики підірвали Інтернет. Чого від нас хоче мультяшний філософ?

 

Мабуть, такої інтриги Рунет не знав ще ніколи. Ось вже понад рік майже щомісяця на сайті Youtube з'являється чергове звернення містера Фрімена до людства. Він – яйцеголовий чоловічок, персонаж  чорно-білого мультика, який звинувачує нас в безцільному марнуванні життя.

 

Споживацьке суспільство вкрай нервує його. Фрімен гнівно пояснює те, про що багато хто і сам здогадується, але усі вважають за краще відганяти неприємну думку від себе: наша життєва філософія нерідко зводиться до задоволення найпримітивніших потреб. Про духовне подумати ніколи.

 

Хто і навіщо придумав Фрімена, не знає ніхто, навіть ті, хто робить ці мультики. Замовник наймає людей для втілення своїх ідей за допомогою електронної пошти, залишаючись анонімним. Як тільки публіці стають відомими імена аніматорів і актора, що озвучив чоловічка, він відмовляється від їхніх послуг і наймає нових людей.

 

Ролики користуються неймовірною популярністю. На цей момент вийшло 12 серій, які подивилися понад 12 млн людей! Цифра для російського сегменту Інтернету нечувана.

 

Фанати Фрімена ретельно переглядають кожен ролик у пошуках 25 кадру, прихованих послань і знаків, ведуть тривалі дискусії. Певно, «шифрування» становить чималу частину успіху мультиків. Автор очевидно спеціально щедро підкидає їх аудиторії – сподіваючись, що любителі головоломок водночас сприйматимуть і основний «меседж».

 

Спочатку багато хто вважав, що це просто вдала вірусна реклама. Мовляв, настане момент, коли яйцеголовий почне нахвалювати який-небудь товар. Минув рік, і реклама насправді з'явилася. Щоправда, з підробленим чоловічком із злегка зміненим ім'ям: одна фірма не втрималася і замовила собі рекламу «під Фрімена». Мабуть, розраховувала, що анонім судитися все одно не ризикне. Помилилася: справжній Фрімен, як він сам написав в блозі, вже шукає адвокатів.

 

Він регулярно повторює, що Фрімен більш ніж реальний, на відміну від нас з вами. За це його називають соліпсистом – філософом, який вважає, що його свідомість існує насправді, а навколишній світ – чиясь вигадка. Рідко дає інтерв'ю, на запитання, зрозуміло, відповідає поштою. Але при цьому неможливо не відчувати, що Фрімен і справді існує.

 

Медіаграмотність за матеріалами СтудКлуб 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду