Лауреатку Пуліцерівської премії покарали за плагіат

00:00,
18 Березня 2011
1409

Лауреатку Пуліцерівської премії покарали за плагіат

00:00,
18 Березня 2011
1409
Лауреатку Пуліцерівської премії покарали за плагіат
Журналістка двічі сплагіювала провінційну газету. Винен тиск дедлайнів.

Журналістка Сері Горвіц, що працює в газеті The Washington Post із 1984 року, відсторонена від роботи на три місяці за плагіат. Два її опубліковані матеріали виявились частково сплагійовані з газети Arizona Republic. Горвіц (на фото), як повідомляє Stinky Journalism, 2002 року була нагороджена Пуліцерівською премією.

 

Сплагійовані матеріали були присвячені сумнозвісній Тусонській стрілянині в Аризоні. Так, у статті від 4 березня два абзаци «запозичені» з цього матеріалу Arizona Republic, а в статті від 10 березня щонайменше десять із п’ятнадцяти абзаців насмикані з публікацій регіональної газети без посилання. Про плагіат стало відомо з електронного листа, що його головний редактор Arizona Republic Ренді Лавлі надіслав виконавчому редактору The Washington Post Маркусу Броучлі.

 

17 березня The Washington Post опублікувала редакційну колонку, в якій перепросила читачів і аризонську газету. Редакція заявила, що Горвіц відсторонена від роботи з 16 березня на три місяці. Зазвичай упіймані на плагіаті журналісти поважних американських видань миттєво вилітають з роботи, траплялось таке і з The Washington Post. «Віддавна плагіат був гріхом, за який виганяли,  - коментує спеціаліст із журналістської етики Боб Стил. – Одначе тепер редактори намагаються розглядати весь контекст – що сталось і чому це сталося». Відсторонення від роботи на три місяці Броучлі вважає «досить суворою карою, що відображає серйозність нашого ставлення до цього вчинку».

 

Сама журналістка пояснила те, що сталося, «тиском суворих дедлайнів». «Мені дуже шкода. Я хочу перепросити наших читачів, друзів і колег, моїх редакторів і газету, яку я люблю, - цитує Сері Горвіц The Washington Post. – Під тиском суворих дедлайнів я зробила те, чого не робила протягом усієї своєї кар’єри. Я використала роботу іншої газети, видавши її за свою. Це було неправильно. Це не можна вибачити. Це один із найстрашніших гріхів у журналістиці. Я перепрошую Arizona Republic, її журналістів і редакторів. Я приймаю покарання, призначене мені The Washington Post, і вдячна газеті за те, що вона дозволяє мені повернутись. Я сподіваюсь повернутись кращим журналістом і кращою людиною».

 

Зауважмо, що, коментуючи прикру внутрішню подію, яка кидає тінь на її власне реноме, The Washington Post наводить коментарі всіх учасників конфлікту і докладно описує всі подробиці, не відходячи від канонів професійної журналістики. Таким чином, газета робить із власної помилки цікаву історію для читачів і демонструє їм свою прозорість і відкритість.

 

«Медіаграмотність» 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
tucsoncitizen.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду