У Парагваї наркоторгівці замовляють убивства журналістів

Пабло Медіна, clasesdeperiodismo.com

Кореспондент однієї з провідних парагвайських газет ABC Color Пабло Медіна (Pablo Medina) став жертвою замовного вбивства наркоділків,    повідомив Sindicato de Periodistas del Paraguay.

Злочин було вчинено у місті Куругваті, що за 45 миль від столиці країни, міста Асунсьйон, у регіоні, який відомий нелегальною торгівлею марихуаною.

Згідно з інформацією, оприлюдненою поліцією, журналіст потрапив у засідку. Убивці декілька разів вистрелили йому в обличчя та груди кулями 9-міліметрового калібру. Медіна загинув на місці інциденту.

Помічниця репортера, 19-річна Антоніа Алмада (Antonia Almada) теж зазнала декількох вогнепальних поранень. Не отримавши невідкладної медичної допомоги, вона невдовзі померла у місцевій лікарні.

Двоє бойовиків, одягнених у камуфляжну форму, втекли на мотоциклі.

Наступного дня поліція арештувала чотирьох підозрюваних у вбивствах.

Президент Парагваю Орасіо Картес (Horacio Cartes) офіційно запевнив журналістську громаду, що уряд «проведе усі необхідні розслідування. аби негайно з’ясувати сумну подію».

Sindicato de Periodistas del Paraguay розцінив убивство Пабла Медіни як «акцію, скоєну бандами торгівців наркотиками». Такої ж думки дотримуються й представники влади.

Суттєві подробиці у цій справі додають «Репортери без кордонів» (RSF). 53-річний Пабло Медіна неодноразово отримував погрози за репортажі, в яких викривав наркотрафік. Він перебував під охороною поліції, однак у вересні минулого року журналіста позбавили  цього  захисту.

Загибель Пабла  Медіни – не поодинокий випадок. Парагвайські та світові медіа нагадують: 2001 року було вбито його брата Сальвадора (Salvador) – ведучого програми на комунальному радіо Ñemity FM, який викривав торгівців наркотиками. Убивцю засудили до 25-річного ув’язнення, однак замовника злочину й досі не виявлено.

У травні ц.р., пише професійна спілка парагвайських журналістів, жертвою смертельного насильства у місті Педро Хуан Кабальєро став колега Пабла Медіни Фаусто Габріель Алкарас, який також викривав наркотрафік.

А наступного місяця у місті Консепсьйон у власній оселі було знайдено вражене шістьма кулями тіло Едгара Фернандеса Флейтаса. На радіостації Belén Comunicaciones він вів критичну програму «Шалене місто» (Ciudad de la Furia).

Sindicato de Periodistas del Paraguay публікує список журналістів, яких наймані убивці змусили замовкнути під час виконання професійного обов’язку. Це Сантьяго Легуйсамон (Santiago Leguizamón – 1991 р.), Каліксто Мендоса (Calixto Mendoza - 1997 р.), Беніто Роман Хара (Benito Román Jara - 2000 р.), Сальвадор Медіна (Salvador Medina -  2001 р.), Яміла Кантеро (Yamila Cantero – 2002 р.), Самуель Роман (Samuel Román -2004 р.), Анхела Акоста (Ángela Acosta 2006 р.), Альберто Тіто Пальма, (Alberto Tito Palma - 2007 р.), Мартін Окампос (Martín Ocampos – 2009 р.), Mерардо Ромеро (Merardo Romero - 2011 р.), Карлос Мануель Артаса (Carlos Manuel Artaza - 2013 р.).

До цього списку SPP додає убитого торік власника радіостанції Sin Fronteras Педро Хуана Кабальєро (Pedro Juan Caballero).

«Погрози життю журналістам затяглися. Це червоний сигнал тривоги», - б’є на сполох спілка парагвайських журналістів.

Вину за неспроможність протистояти наркотрафіку і контрабандистам SPP покладає на владу, зокрема, на міністерство внутрішніх справ і національну поліцію.

Sindicato de Periodistas del Paraguay вважає, що відповідальність за безпеку журналістів, які працюють у зоні медійного ризику, несуть також власники ЗМІ.

comments powered by Disqus