Трамп під час виступу розповів про катастрофу в Швеції, якої не було

AP

Як повідомляє The Washington Post, під час промови американський президент згадав кілька країн, які прийняли непропорційно велике число біженців і зазнали за останній рік терористичних атак. «Ви подивіться, що відбувається в Німеччині! Ви подивіться на те, що сталося минулої ночі в Швеції! Швеція, хто б міг подумати?», - сказав Трамп. У своїй промові він також згадав міста Брюссель, Ніццу та Париж. В більшості з перерахованих ним країн і міст в останні півтора року дійсно відбулися великі теракти. Але в Швеції у зазначений Дональдом Трампом день не відбулося ніяких надзвичайних подій.

Представниця міністерства закордонних справ Швеції повідомила Associated Press, що владі країни не відомо про будь-які «серйозні інциденти, пов'язані з терористичною загрозою», які б відбулися в п'ятницю ввечері в Швеції.  Посольство Швеції в Вашингтоні також попросило Державний департамент США уточнити ці слова у виступі президента Трампа.

Колишній прем'єр-міністр Швеції Карл Більдт у своєму твіттері прокоментував заяву Дональда Трампа. «Швеція? Терористична атака? Що він курив? У мене багато питань», - написав він.

В соцмережах набув популярності хештег #LastNightInSweden: під ним шведи викладали фото, показуючи, що відбувалося в країн у цей вечір. 

«Минулої ночі у Швеції».

 

«Сцени жахливого відчаю #LastNightInSweden».

 

«До нападу на Швецію та після».

Як писав MediaSapiens, після згадки «альтернативних фактів» радницею Трампа Келіенн Конвей продажі книги «1984» Джорджа Орвелла різко збільшились. 

Радниця президента США Дональда Трампа Трампа Келіенн Конвей, відповідаючи на питання про недостовірні дані щодо кількості глядачів інавгурації в заяві прес-секретаря, пояснила, що він запропонував «альтернативні факти». Як повідомляє The Guardian, журналісти провели паралель між висловом про «альтернативні факти» та терміном «дводумство» (doublethink) з роману Джорджа Орвелла «1984». Після чого книга вийшла у топ-6 найбільш продаваних книг на Amazon.

comments powered by Disqus