Видавці преси вимагають від «Укрпошти» розрахунку за передплату 2016 року

Видавці преси вимагають від «Укрпошти» розрахунку за передплату 2016 року

14:24,
29 Січня 2016
4233

Видавці преси вимагають від «Укрпошти» розрахунку за передплату 2016 року

14:24,
29 Січня 2016
4233
Видавці преси вимагають від «Укрпошти» розрахунку за передплату 2016 року
Видавці преси вимагають від «Укрпошти» розрахунку за передплату 2016 року
Автори:
Українська асоціація видавців періодичної преси (УАВПП) звернулася до в.о. генерального директора УДППЗ «Укрпошта» Ігоря Ткачука із вимогою надати інформацію, чому видавці преси вчасно не отримують грошей за видання, передплачені на 2016 рік.

Про це повідомляє сайт УАВПП.

Після 20 січня поточного року низка видавничих компаній поскаржилися до УАВПП, що всупереч договорам про розповсюдження преси за передплатою, кошти за тиражі від «Укрпошти» не надійшли.

УАВПП звернулася до керівництва УДППЗ «Укрпошта» із вимогою надати інформацію про повний обсяг заборгованості державного підприємства перед видавцями газеті і журналів за передплатою на 2016 рік та запланований графік її погашення. Для перевірки цієї інформації Асоціація просить видавничі компанії  України повідомляти про будь-яку заборгованість УДППЗ «Укрпошта» перед видавцями. Як повідомляє УАВПП, на перше звернення Асоціації дирекція «Укрпошти» відповіла відпискою.

«Ми звернулися до Ігоря Ткачука із запитом, і маємо намір встановити осіб, персонально відповідальних за затримку коштів видавців. Будь-які відписки не вирішують проблему заборгованості, а від своєчасності розрахунків залежить, чи виходитимуть газети взагалі. Ми вважаємо, що в інтересах вітчизняного інформаційного простору негайно мають бути вжиті практичні заходи для того, аби видавничі компанії, які розповсюджують свої тиражі через УДППЗ Укрпошта, отримували кошти вчасно – відповідно до укладених договорів», - заявив генеральний директор УАВПП Олексій Погорєлов.

Варто зазначити, що порівняно з 1 січня 2013 року разовий тираж передплачених періодичних видань в Україні станом на 1 січня 2016 року скоротився, за даними УДППЗ «Укрпошта», майже на 37%.

Нагадаємо, нові підвищені тарифи «Укрпошти» на приймання та доставку вітчизняних періодичних друкованих видань були затверджені наказом Міністерства інфраструктури від 20 серпня 2015 року № 335 та зареєстровані в Міністерстві юстиції 8 вересня. 19 вересня 2015 року наказ було офіційно опубліковано в «Урядовому кур'єрі», після чого документ набув чинності.

Нові тарифи застосовуються «Укрпоштою» із січня 2016 року. Восени 2015 року, формуючи передплатну ціну на свої видання, видавці мали враховувати нові підвищені тарифи та збільшувати вартість передплати для читачів.

Видавці протестували проти запропонованих «Укрпоштою» розмірів тарифів ще на етапі оприлюднення їх проекту, але їхні пропозиції не були враховані. У жовтні минулого року «Укрпошта» заявила, що не має наміру переглядати тарифи на доставку преси на 2016 рік, але готова співпрацювати з видавцями над зміною методики та розробкою тарифів на майбутнє.

Фото: antikor.com.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду