«Комсомольская правда в Украине» подала документи на зміну назви через декомунізацію
«Комсомольская правда в Украине» подала документи на зміну назви через декомунізацію
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила її головний редактор Оксана Богданова.
«Декомунізація...Питання неприємне, але неминуче. Всі документи для зміни назви, на яку ми змушені піти, були подані до Мін'юсту у терміни, визначені законом. Так що ми не порушуємо закон і, що дуже важливо, продовжуємо передплату на наступний рік. Підписуйтесь, інтереси читачів для нас понад усе», - написала редакторка.
У своїй публікації вона також заявила, що нинішній акціонер і керівництво «УМХ» не впливають на інформаційну політику видання і «не диктують нам тексти або заголовки». Головред акцентувала на тому, що «Комсомольская правда а Украине» не займаємося пропагандою жодної зі сторін й уже рік не друкується та не поширюється в Донецьку і Луганську й 1,5 року в Криму, як цього вимагає українське законодавство.
«Ми є фінансово самостійним виданням, яке не утримує Москва чи хтось з українських політиків», - написала вона додавши, що всі випуски з 1996 року верстаються, редагуються в Києві складом центральної (київської) і регіональних редакцій у великих українських містах, а прибутки від реклами та реалізації йдуть на утримання редакції та виробництво газети.
Нагадаємо, 15 травня Президент України Петро Порошенко підписав чотири закони про декомунізацію. Документами забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб та визнаються борцями за незалежність України УПА й інші організації. Відповідні законодавчі акти були прийняті народними депутатами на засіданні Верховної Ради 9 квітня поточного року більшістю голосів.
У серпні редакція газети «Комсомольская правда в Украине» звернулася до Конституційного суду України з проханням дати тлумачення статей закону про декомунізацію. Раніше, після вступу у дію в Україні закону про декомунізацію, видання просило роз'ясненити його положення Міністерства юстиції України, а саме – чи стосується закон про декомунізацію назви видання.
Міністерство навело цитату з Статуту ВЛКСМ: «Комсомол - активний помічник і резерв Компартії Радянського Союзу, що є керівною і спрямовуючою силою радянського суспільства...». Газета заявила про категоричну незгоду з висновками міністерства і вказувало, що в нормах закону не йдеться, що в назвах юридичних фірм, газет, журналів не може бути слів, пов'язаних з радянською добою. На думку редакції, назва «Комсомольская правда» стала брендом й під такою назвою газета «Комсомольская правда» виходить в США і країнах Балтії.