«Волинська газета» обурена ставленням до них голови облдержадміністрації та прагне роздержавлення

«Волинська газета» обурена ставленням до них голови облдержадміністрації та прагне роздержавлення

11:47,
6 Листопада 2015
2107

«Волинська газета» обурена ставленням до них голови облдержадміністрації та прагне роздержавлення

11:47,
6 Листопада 2015
2107
«Волинська газета» обурена ставленням до них голови облдержадміністрації та прагне роздержавлення
«Волинська газета» обурена ставленням до них голови облдержадміністрації та прагне роздержавлення
Автори:
Редакція громадсько-політичного тижневика «Волинська газета» заявляє, що голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик перетворився для них на «уособлення антинародного режиму, діяльність і бездіяльність якого спрямовано на моральне знищення журналістів та фізичну ліквідацію видання».

Про це йдеться у відкритому зверненні колективу «Волинської газети», опублікованому на її сайті.

Видання вирішило звернутися до волинської громади та колег-журналістів.

Газета має фінансові проблеми: в період економічної кризи та знецінення гривні зросли послуги друкарні, поштового зв’язку, ціни на електроенергію, газ, воду. Журналісти наголосили, що вирішувати проблеми, які виникли з незалежних від редакції причин, мали б усі співзасновники газети.

«Серед них – облдержадміністрація (24%), трудовий колектив (36%) і Благодійний фонд «Останній солдат» (40%), то теоретично саме в таких частках вони й повинні впливати на процес функціонування спільного дітища. На практиці ж було і залишається все зовсім інакше: лише ті, хто безпосередньо працює в редакції, забезпечують фактично 90% фінансування всіх видатків, необхідних для функціонування газети», - зазначає редакція.

Єдине, що газета отримує від влади – передбачені законодавством пільгові умови надання приміщень для редакцій та затверджена депутатами облради в попередні роки програма економічної підтримки друкованих засобів масової інформації.

ГО «Останній солдат» займається переважно вшануванням пам’яті жертв воєн і конфліктів і перераховує гроші саме на це.

«Щодо облдержадміністрації, то в її розпорядженні перебуває доволі потужний фінансовий ресурс…Кошти, передбачені договором із «Волинською газетою», фактично «заморожені» в кабінетах «Білого дому», тоді як на так зване «інформування» суспільства про грандіозну діяльність особисто Володимира Петровича в інших ЗМІ (зокрема приватних) вони потекли рікою… А коли напередодні виборів їх не вистачило, то з подачі тов. Гунчика депутати, не розібравшись, дали йому ще 100 тис. грн на піар… І «висвітлювали» Володимира Петровича, який «узяв відповідальність на себе» і записався №1 у список пропрезидентської партії на виборах до облради», - йдеться у зверненні редакції.

Журналісти «Волинської газети» офіційно звернулася до Президента України Петра Порошенка, їх лист переадресували в Кабінет Міністрів України, а звідти – до Володимира Гунчика.

Редакція «Волинської газети» нагадала, що ще взимку 2014-го одноголосно висловилася за роздержавлення й очікує від влади, коли відбудеться.

Натомість Володимир Гунчик у листі заявив, що головний редактор і журналісти «Волинської газети» самі в усьому винні, а «з ініціативи керівництва облдержадміністрації започатковано ряд навчальних семінарів для журналістів та працівників місцевих органів влади», і що вони допоможуть підвищувати «рівень правової освіти та медіакультури регіональних ЗМІ, що, у свою чергу, також сприятиме налагодженню ефективної спів-праці органів державної влади з представниками мас-медіа та наповнення інформаційного простору Волині якісним інформаційним продуктом». 

Також пан Гунчик пообіцяв у листопаді провести зустріч усіх співзасновників видання, до чого вони його кілька разів закликали.

Редакція також нагадала, що за останній час через фінансові проблеми припинили вихід місцеві газети  «Діалог», «Віче-інформ» і «Телерадіогазета».

«Ми не дозволимо Володимирові Петровичу, котрий тимчасово обіймає посаду керівника виконавчої влади області, поводитися з обласною газетою так, ніби це його наложниця. Звичайно, можна перед виборами «посівати» договорами з кругленькими сумами щодо висвітлення діяльності облдержадміністрації в редакціях інших газет, радіо, телебачення та Інтернет-ресурсів, можна на прес-конференціях розповідати солодкі слова про захист свободи слова та відданість демократичним принципам, але неможливо приховати очевидні речі: тов. Гунчик як один зі співзасновників «Волинської газети» власну бездіяльність та неадекватне ставлення до творчого колективу видання намагається прикрити досягненнями та рішеннями попередників періоду 2005-2014 рр., до яких не має жодного стосунку», - наголосили у виданні.

Колектив вимагає роздержавлення, а доки цього не відбудеться, буде намагатися й надалі в цивілізований спосіб виконувати свою роботу й сподівається на підтримку громади.

Нагадаємо, у липні головний редактор волинського видання «Хроніки Любарта» Андрій Лучик заявляв, що отримана ним повістка до військкомату може бути пов’язана з його критичним матеріалом про рік перебування Володимира Гунчика на посаді голови Волинської облдержадміністрації (ОДА). Журналіст отримав повістку через кілька днів після пубілкації матеріалу. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
"Волинська газета"
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду