Всі розуміють, що займаються маячнею - колишній працівник «фабрики тролів»

Всі розуміють, що займаються маячнею - колишній працівник «фабрики тролів»

13:45,
20 Квітня 2017
2406

Всі розуміють, що займаються маячнею - колишній працівник «фабрики тролів»

13:45,
20 Квітня 2017
2406
Всі розуміють, що займаються маячнею - колишній працівник «фабрики тролів»
Всі розуміють, що займаються маячнею - колишній працівник «фабрики тролів»
Автори:
Російське видання «Бумага» опублікувало інтерв'ю з колишнім працівником «фабрики тролів». За його підрахунками, з «фабрики» в мережу щодня публікувалося більше 5 тисяч коментарів і постів. Але при цьому колишній троль не вірить у те, що ця діяльність завдає великої шкоди.

Хлопець погодився розмовляти з журналістами на умовах анонімності. Він почав працювати на «фабриці» в 2014 році, після закінчення університету. Перспектив працевлаштування у нього не було, але були борги, які потрібно було швидко виплатити. «Тоді з якоїсь статті я дізнався про "фабрику" і зрозумів, що там можна швидко заробити», - розповів він «Бумаге».

В тестовому завданні майбутні роботодавці попросили його написати коментарі на тему фашистської складової США. «Мені було одночасно соромно і смішно, але я це зробив. І мене взяли», - розповів хлопець. Він працював в офісі з чотирма іншими «тролями». Кожного дня працівник фабрики мав написати 200 коментарів і 20 новин-постів з різних фейковий сторінок. За його словами, на «фабриці» існувало багато різноманітних відділів, кожен з яких відповідає за свої теми та сайти. Наприклад, наприкінці 2016 року існував відділ, який писав про Україну і про вибори в США.

«Тролі пишуть абсурдні речі, які ніхто інший би ніколи не написав. Кожен раз, коли я вигадував текст, це був справжній політ фантазії. Нам дозволялося перекручувати початкову інформацію як завгодно, щоб підлаштувати її під те, що потрібно отримати. А люди не люблять читати таку маячню. Тих, хто в дійсності вірить в "особливий шлях Росії", дуже мало», - розповів хлопець. За його словами, тролів не люблять за те, що вони спотворюють поняття патріотизму.

Втім, самі тролі теж не люблять свою професію. «Всі розуміють, що займаються маячнею. Хоча зараз все трохи інакше: після частих появ "фабрики" в ЗМІ керівництво стало скорочувати людей, в тому числі звільнили і мене. Набирають вони вже тих, хто вірить в те, що буде писати. Тепер потрібно довести, що ти патріот, аби залишати коментарі за гроші» - зазначив він. Таким чином керівництво «фабрики» намагається знизити ризики витоку інформації, як це трапилося після публічних заяв колишніх працівниць Ольги Мальцевої та Людмили Савчук.

Хлопець завжди соромився своєї роботи і старався не розповідати, де він працює. За його словами, утримувала на «фабриці» тільки висока платня - 80-90 тисяч російських рублів на місяць (близько 38-42  тисяч гривень - MS). Жодних плюсів для суспільства в роботі «фабрики тролів» її колишній працівник не зміг назвати. Але він вважає, що і значної шкоди проплачені коментарі не завдають. «Особисто я вважав і вважаю, що ця діяльність в реальності не приносить результату взагалі. Тим більше того, на який сподіваються спонсори. В наші пости не вірить ніхто: ні ми, ні інші. Сперечаються з тролями такі ж тролі. Мені здається, переважна більшість просто вже не звертає уваги на такі коментарі», - підсумував він.

Нагадаємо, нещодавно російське видання РБК опублікувало розслідування про групу інтернет-сайтів, які мають зв'язок з так званою «фабрикою тролів». «Фабрика медіа» стала інформаційно-новинним холдингом із найбільшою в Росії аудиторією та об'єднує близько 16 різних сайтів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
LiveJournal
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду