Хто написав сценарій Brexit? Думка керівника Європейської Обсерваторії Журналістики

Хто написав сценарій Brexit? Думка керівника Європейської Обсерваторії Журналістики

09:08,
29 Червня 2016
2054

Хто написав сценарій Brexit? Думка керівника Європейської Обсерваторії Журналістики

09:08,
29 Червня 2016
2054
Хто написав сценарій Brexit? Думка керівника Європейської Обсерваторії Журналістики
Хто написав сценарій Brexit? Думка керівника Європейської Обсерваторії Журналістики
Штефан Рус-Моль - Керівник Європейської Обсерваторії Журналістики з жовтня 2003 року, професор журналістики і медіа управління в Університеті італійської Швейцарії у Лугано. У своїй колонці він написав про те, як медіа вплинули на результати референдуму у Великобританії.

 Втретє в своєму житті я переживмомент, коли твориться історія. На відміну від 9 листопада 1989 та 11 вересня 2001-гоBrexit базується на демократичному рішенні. Щоправда, референдум був і медійним дійством. Попри шум, генерований засобами масової інформації, небагато уваги приділялося тому, яку важливу і сумнівну роль вони самі відіграли у процесі прийняття цього рішення.

По-перше, дослідження Інституту Ройтерз із вивчення журналістики при Оксфордському університеті підтверджує: багато британських медіа були сильно залучені в кампанію за Brexit. По-друге, представник консервативної партії Борис Джонсон (Boris Johnsonзіграв особливо помітну і двозначну роль — ще задовго до того, як номінально очолив кампанію за вихід із ЄС.Будучи журналістом і брюссельським кореспондентом Dailly Telegraph два десятиліття тому, він часто висвітлював Євросоюз поверхово, напівправдиво.Щоправда, це завжди були соковиті, розважальні статті, що встановлювали стандарти і для газет-конкурентів. За словами колишнього колеги, на той момент Джонсон уже посилив антиєвропейський сентимент у Британії.

По-третє, демократичні рішення, яким медіа приділяють увагу лише після голосування — це абсурд. Адже найімовірніші дані голосування були відомі задовго до 23 червня. Чому люди похилого віку мають вирішувати за молоду генерацію? Чому англійське рішення — залишатися в ЄС чи ні — має домінувати над шотландським та північноірландським? Можливо, такі далекоглядні “історичні” рішення мають приймятися двома третинами голосів — як того вимагається для прийняття змін до Конституції, наприклад, в Німеччині? Хоча б для того, щоб переконатися, що меншість, яка приймає остаточне рішення не може диктувати іншим шлях без виходу.

Як не дивно, кілька журналістів після голосування за Brexit зазначилищо демократія — це не просто влада більшості та плебісцит. Законодавчі умови,цивільний “етикет”, захист меншин та свобода преси — це також ключові речі. Свобода преси має здійснюватися у відповідальний спосіб — що є одним із найсуттєвіших обмежень висвітлення Brexit у Британії, де багато медіасварять владу. Звісно, є винятки на зразок the Guardian, the Financial Times, the Economist чи BBC. Однак, схоже, що вони мають дуже малий вплив на хід суспільної дискусії.

Це – частково видозмінена версія статті, що вперше була опублікована 27 червня у Der Tagesspiegel

Джерело: Європейська обсерваторія журналістики

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Фото: telegraph.co.uk/CHRISTOPHER FURLONG/GETTY/
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду