Charlie Hebdo опублікував карикатури про катастрофу A321

Charlie Hebdo опублікував карикатури про катастрофу A321

13:44,
6 Листопада 2015
2631

Charlie Hebdo опублікував карикатури про катастрофу A321

13:44,
6 Листопада 2015
2631
Charlie Hebdo опублікував карикатури про катастрофу A321
Charlie Hebdo опублікував карикатури про катастрофу A321
Автори:
У свіжому номері видання на останній сторінці зображено два малюнки, де автори намагаються іронізувати і порівнювати падіння уламків літака з повітряною атакою.

Французький сатиричний журнал Charlie Hebdo обрав темою свіжого номера катастрофу російського пасажирського літака Airbus-321 в Єгипті. 

На одній з картинок падаючі з неба тіла і уламки А321 порівняли з бомбардуваннями в Сирії. Видання, відоме своїми провокаційними зображеннями, обіграло тему трагедії в двох малюнках. Обидві карикатури розміщені на останній сторінці в рубриці «Обкладинки, яких ви уникли». Як і передбачає назва, у цьому розділі зазвичай публікуються варіанти малюнків, що були запропоновані співробітниками редакції для оформлення титульної сторінки випуску, проте були відкинуті.

На першій картині зображений бородатий чоловік в бедуїнському одязі і з автоматом, на якого падають уламки літака: двигун, шасі, шматки фюзеляжу, а також один з пасажирів. Підпис повідомляє: «Ісламська держава»: Росія інтенсифікує бомбардування».

Друга карикатура називається «Небезпеки російських лоукостів» і обігрує французький скандал у зв'язку з незаконним обігом наркотиків за участю двох пілотів, заарештованих в Домініканській республіці. Про це стало відомо в кінці жовтня, як повідомляв сайт телеканалу BFMTV. Скандал, що побічно пов'язали з іменем екс-президента Ніколя Саркозі, у ЗМІ прозвали «Air Cocaine». На карикатурі череп з живими очима на тлі палаючого літака констатує: «Треба було мені летіти Air Cocaine».

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков прокоментував опубліковані сатиричним журналом карикатури на тему Airbus A321, передає агенство «РИА Новости».

«У нас в країні це називається дуже містким словом - блюзнірство. Це не має стосунку ані до демократії, ані до самовираження, ні до чого - це блюзнірство», - сказав він. 

Пасажирський літак компанії «Когалимавіа», що слідував рейсом KGL9268 в Петербург з Шарм-еш-Шейха, розбився незабаром через 23 хвилини після вильоту на півночі єгипетського півострова Синай. На борту повітряного судна перебували 224 людини - 217 пасажирів, у тому числі 25 дітей, і сім членів екіпажу. Всі вони загинули. Майже всі загиблі - росіяни. Також на борту було четверо громадян України і один пасажир з Білорусі.

Нагадуємо, що 7 січня у Парижі відбувся терористичний напад на редакцію французького сатиричного тижневика Charlie Hebdo, який публікував різкі, часто непристойні карикатури на всі світові релігії. Двоє мусульман, незадоволених карикатурами на пророка Мухаммеда, влаштували бійню в офісі видання. Загинуло 12 осіб: 10 журналістів, включаючи головного редактора видання Стефана Шарбоньє, а також двоє поліцейських, що охороняли будівлю. Терористи - брати Шериф і Саїд Куаши - втекли з місця злочину. Через два дні, 9 січня, поліція і силовики заблокували їх у друкарні в місті Даммартен-ан-Гоель неподалік від французької столиці. Брати Куаши взяли одного заручника. Під час штурму будівлі їх було ліквідовано, заручник не постраждав.

Міжнародні організації та лідери держав різко засудили злочин. 

У травні MediaSapiens писав про те, що карикатурист Шарлі Реналь Люзье, відомий під творчим псевдонімом Люз, пішов із журналу. Реналь Люзье працював в Charlie протягом 23 років. За його словами, рішення про звільнення пов’язане виключно з його особистими переживаннями щодо січневого нападу на редакцію, і аж ніяк – з якими-небудь внутрішніми складнощами в колективі.

Незважаючи на трагедію, випуск Charlie Hebdo продовжився, журнал, як і раніше, у різкій манері продовжує обігрувати резонансні теми.

Так у вересні Charlie Hebdo вийшов із карикатурою про ставлення ЄС до мігрантів, де використав зображення загиблого сирійського малюка Айлана Курді, фотографії з яким вразили весь світ. 
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
kp.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду