Міжнародні організації висловилися про теракт проти французького тижневика Charlie Hebdo

Міжнародні організації висловилися про теракт проти французького тижневика Charlie Hebdo

09:34,
8 Січня 2015
2951

Міжнародні організації висловилися про теракт проти французького тижневика Charlie Hebdo

09:34,
8 Січня 2015
2951
Міжнародні організації висловилися про теракт проти французького тижневика Charlie Hebdo
Міжнародні організації висловилися про теракт проти французького тижневика Charlie Hebdo
Автори:
«Чорною середою» назвали вчорашній день кривавого нападу на паризький сатиричний тижневик Charlie Hebdo «Репортери без кордонів» (RSF).

У відповідь на «шокуючу» акцію насильства проти усієї преси організація звернулася із міжнародним закликом до редакторів розпочати публікацію карикатур славетного у всьому світі тижневика, що понад усе ставив свободу інформації.

«Свобода інформації не може звузитися перед лицем варварства, поступитися шантажу тих, хто чинить напади на нашу демократію, на цінності, які відстоює наша Республіка, - говориться в оприлюдненій заяві. – Продовжимо боротьбу CharlieHebdoза вільну інформацію!».

Генеральний секретар медіаорганізації Крістоф Делуар (Christophe Deloire) після відвідин місця трагедії заявив, що напад на редакцію є новим видом насильства, прояви якого ми бачимо в Іраку, Сомалі чи у Пакистані.

«Чи можна було чекати, що ми доживемо у Франції до такого жаху? Однак страхіття стало реальністю. Ця терористична атака – віха чорного дня в історії нашої країни», - сказав Делуар.

«Репортери без кордонів» висловили глибоке cпівчуття редакції Charlie Hebdo і віддали шану кожному «колезі та другові, якого позбавила життя ненависть».

Нью-йоркський Комітет захисту журналістів (CPJ) охарактеризував драматичну подію у Парижі  «як найгірший напад на медіа від часу вчиненого 2009 року масового убивства у провінції Магінданао на Філіппінах».

«Ми засмучені й шоковані жахливим насильством, скоєним проти тижневика Charlie Hebdo, - заявив його виконавчий директор Джоел Саймон (Joel Simon). –Це одна з найбільш смертоносних атак проти медіа, які будь-коли документував КЗЖ. У всьому світі журналістів беруть на приціл і вбивають у своїх країнах на знак помсти за те, що вони публікують і передають. Атака, яку було вчинено у Парижі, свідчить, що загроза репортерам і свободі слова має глобальний характер. Немає жодної спокійної гавані».

«Напад вчинено у надзвичайно напруженій і політично мінливій атмосфері, - відзначає Саймон. – Країна зіштовхується з тим, що сотні  французьких громадян вирушають до Сирії та Іраку, точаться суперечності про місце ісламу у Республіці та перебуває на піднесенні націоналістичний Національний фронт, який на травневих виборах  2014 року до Європарламенту  отримав найбільше голосів».

В.о. виконавчого директора Мжнародного інституту преси (IPI) Барбара Тріонфі (Barbara Trionfi) розцінила брутальний напад на редакцію часопису Charlie Hebdo як «наступ на демократичні цінності».

«На жаль, це символізує погрозу, з якою у світі зіштовхуються щодня надто багато журналістів, - заявила вона. - Ми підтримуємо у Парижі і по всій планеті  наших колег, які не схиляються перед насильством і продовжують боротися за свободу думки й слова».

Президент Всесвітньої газетної та  інформаційно-видавничої асоціації (WAN-IFRA) Вінсент Пейрень (Vincent Peyrègne) рішуче засудив «жорстоке злодіяння» нападників і висловив солідарність з редакцією тижневика  Charlie Hebdo та з усією громадою французьких журналістів.

«2014 року загинув 61 репортер, а новий рік починається за жахливих обставин, - заявив він. – Це нагадує нам, що такі  напади вражають саму сутність свобод. які так палко захищає французька преса. Це радше не атака тільки проти медіа, а й напад на сам устрій нашого суспільства, на цінності, які ми відстоюємо. Він повинен стати для нас “сигналом будильника” – маємо протистояти посиленню ненависті, що нищить наше розуміння демократії».

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ledauphine.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду