Neue Zürcher Zeitung надрукувала есе Юрія Андруховича про Тараса Шевченка

00:00,
9 Березня 2014
4886

Neue Zürcher Zeitung надрукувала есе Юрія Андруховича про Тараса Шевченка

00:00,
9 Березня 2014
4886
Neue Zürcher Zeitung надрукувала есе Юрія Андруховича про Тараса Шевченка
«Священний дух Майдану»  ̶  так називається есе Юрія Андруховича, яке опублікувала швейцарська німецькомовна щоденна газета Neue Zürcher Zeitung.

Юрій Андрухович пояснює європейській аудиторії, чому Тарас Шевченко та його слово і дотепер має для українців велике значення і чому його слово отримало нове звучання під час останніх протестів в Україні.  

«Тарас Шевченко є невід'ємною частиною символічної мови Майдану, центром його системи знаків» - пише Андрухович. Він розповідає, що скрізь на Майдані можна було зустріти портрети цього українського поета та цитати його віршів. Його образ надихав багатьох художників на творення своїх революційних робіт.

«Тарас Шевченко у ці дні отримав ще один смисл. Він став міжнародним комунікатором українського протестного руху. Інакше й не могло бути» - йдеться в есе.

Андрухович згадує слова свого німецького друга, який сказав якось, що «Шевченко для українців як Лютер, Кант і Гете в одній постаті».

«Етос Тараса Шевченка - бунтівний, - пише Андрухович. - Система його переконань, втілена в поезії, заснована на тому, що у світі панує соціальна і національна несправделивість, і що екзистенційний обов'язок людини встати на захист справедливості, що насильство сильних світу цього породжує насильство тих, хто протестує в ім'я справедливості, і що в майбутньому справедливому світі не повинно бути насильства, що свобода є також ідеалом, які і справедливість, і що свобода особистості та свобода людських спільнот однаково цінні».   

Євромайдан - це подарунок повсталого народу Тарасові Шевченку до його 200-річчя з дня народження, вважає Юрій Андрухович. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду