«Треба покидати Сочі» – Бернар-Анрі Леві на сторінках Le Monde

«Треба покидати Сочі» – Бернар-Анрі Леві на сторінках Le Monde

00:00,
19 Лютого 2014
1132

«Треба покидати Сочі» – Бернар-Анрі Леві на сторінках Le Monde

00:00,
19 Лютого 2014
1132
«Треба покидати Сочі» – Бернар-Анрі Леві на сторінках Le Monde
«Треба покидати Сочі» – Бернар-Анрі Леві на сторінках Le Monde
Відомий французький філософ, письменник та журналіст Бернар Анрі-Леві (Bernard-Henri Lévy), який 9 лютого побував на Майдані, сьогодні закликав бойкотувати Олімпіаду у зв’язку з подіями у Києві. Про це йдеться у його статті, опублікованій у газеті Le Monde.

«Вранці у середу перед нами постало дві картини, – пише Бернар-Анрі Леві. Блискучий чистий сніг на трасі у Сочі, по якій під гул аплодисментів мчать найкращі лижники. Та кров на снігу біля барикад на київському Майдані, що пролилася після того, як спецпідрозділи української влади з відмашки Путіна отримали наказ перейти у наступ».

Публіцист розмірковує про те, що, здавалося б, усі вже звикли до того, що Центральна Європа приносить себе в жертву. Згадує про військовий стан у Польші на початку 1980-их. Пише про те, що нікого не дивують смерті 130 тисяч сирійців, жертв диктатора Башара Асада, підтримуваного Володимиром Путіним.

«Ми засвоїли, що демократія ніколи не захищає свої цінності», – додає Леві.

Філософ звертається до керівництва Європи, а саме до Кетрін Ештон, Жозе Мануеля Баррозу, Мартіна Шульца, а також до керівників держав-членів Ради Безпеки ООН Франсуа Олланда та Барака Обами й натякає, що їхнє місце зараз на Майдані.

«Стіна вогню на чудовій площі, яку мирно зайняв народ, що прагнув виразити любов до Батьківщини – хіба це не заслуховує екстреного скликання ради (Ради безпеки ООН – MediaSapiens)? Хіба ця провокація, холоднокровний та самовпевнений злочин не є ультиматумом режиму та його покровителя?», – пише філософ.

Окрім політиків, Бернар-Анрі Леві звертається до олімпійських комітетів у Сочі. Француз здивований тим, як можна перебувати в кількох сотнях кілометрів від трагедії і «говорити про ідеали олімпійського руху».

«Ви не замислюєтеся про кривавий київський сніг, який тим не менш займає всі думки господаря Олімпіади? Чи ви не помічаєте абсурдної, якщо не сказати образливої, поведінки, намагання до останньої миті останнього дня цієї зіпсованої Олімпіади робити вигляд, що існує два Володимири Путіни: грізний цар, який у вівторок дав своєму лакею Януковичу дозвіл убивати, і завсідник трибун, який буквально світиться щедрістю та великодушністю?», – пише Леві.

Він нагадує, що до кінця Олімпіади залишається кілька днів і пропонує відмовитися від участі у цьому видовищі, «що більше нагадує похмурий маскарад».

«Давайте підемо із Сочі чи хоча б бойкотуємо церемонію закриття так, щоб XXII Зимові Олімпійські ігри не ввійшли в історію як ігри ганьби та поразки Європи», – підсумовує французький журналіст.

Переклад: inosmi.ru

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
theguardian.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду